Інформація щодо запровадження карантинного режиму
опубліковано 29 вересня 2017 року о 17:57

Станом на 28.09.2017 року запроваджено карантинний режим:

1) по бактеріальному в’яненню (вілту) кукурудзи (Erwinia (Pantoea) stewartii (Smith) Dye) в Івано-Франківській області, Рогатинському районі, в с. Підкамінь на площі 10,3 га (Розпорядження Рогатинської РДА від 25.09.2017 № 302.

Фітосанітарні заходи: проведення збору урожаю в максимально стислі терміни, під контролем державних фітосанітарних інспекторів; знищення післяжнивних решток; ретельна очистка зернозбиральної техніки; окреме складування зерна, зібраного з заражених полів, заборона його використання в якості насіння та недопущення змішування з чистими партіями; дотримання агротехніки вирощування, сівозміни, обробка насіннєвого матеріалу препаратами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні, систематичне обстеження земельних угідь протягом вегетації; та заборона вивезення і реалізація об’єктів регулювання з карантинної зони без карантинних сертифікатів.

2) по західному кукурудзяному жуку (Diabrotica virgifera le Conte) в Волинській області:

-                     в Володимир-Волинському р-ні, с. П’ятидні на площі 45 га. Розпорядження Володимир-Волинської  РДА від 28.09.2017 р. № 343;

-                     в Іваничівському р-ні, смт Іваничі на площі 60 га. Розпорядження Іваничівської  РДА від 29.09.2017 р. № 319.

Фітосанітарні заходи:

 - Організаційні - створення технологічних карт вирощування кукурудзи з урахуванням зараження площ західним кукурудзяним жуком

- Локалізаційно-ліквідаційні - дотримання у виявленому вогнищі на площі 30 га агротехніки вирощування (з використанням глибокої оранки), сівозміни, висівання сортів та гібридів, стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Переміщення об’єктів регулювання з карантинної зони проводити при наявності карантинного сертифіката. Протягом наступних 3 років забороняється висівати кукурудзу на полях, де виявлено західного кукурудзяного жука;

- Моніторинг вогнища західного кукурудзяного жука - обстеження 100% земельних угідь, ділянок в період розвитку західного кукурудзяного жука;

- Висвітлення в ЗМІ ходу виконання розпоряджень, пропаганда знань  про західного кукурудзяного жука та методи боротьби з ним - висвітлення інформації про виконання розпорядження через засоби масової інформації, розповсюдження листівок та плакатів про західного кукурудзяного жука, проведення семінарів із спеціалістами сільськогосподарських підприємств.

3) по американському білому метелику – (Hyphantria cunea Drury) в Миколаївській області, Новобузькому районі, с. Станційне на площі 248,9 га. Розпорядження Новобузької РДА від 25.09.2017 р. № 310-р.

Фітосанітарні заходи.

Виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки необхідно зрізувати і спалювати разом з гусеницями, а ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі до 50 м обприскувати пестицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Землевласникам необхідно регулярно обстежувати дерева, ретельно оглядаючи їх крону, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з'являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь. Особливо ретельно оглядають шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або по межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник. З зараженої зони забороняється вивезення рослин і продукції рослинного походження без карантинних сертифікатів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux