Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів"

«Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів»


Проєкт Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів» (далі – Проєкт) офіційно розпочав свою роботу в Україні 1 квітня 2021 року й триватиме до 31 грудня 2023 року.

Проєкт пройшов державну реєстрацію у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, реєстраційна картка № 4684-01 від 12.04.2023.

Кошторисна вартість: 1 100 000,00 євро.

Партнер з розвитку: Європейський Союз

Виконавці Проєкту:

Консорціум у складі:

 1. Державна служба захисту рослин Латвійської Республіки – (держава-член ЄС – Лідер Проєкту),
 2. Польська державна інспекція захисту рослин та насінництва (SPHISI, PIORIN), (держава-член ЄС – молодший партнер Проєкту).
 3. Дослідний центр випробування сортів рослин (COBORU) (Республіка Польща)
 4. Нідерландська інспекційна служба з питань садівництва (Naktuinbouw), (держава-член ЄС – молодший партнер Проєкту).
 5. Керівник проєкту від Латвійської Республіки - Крістіна Ліфанова – директор Державної служби захисту рослин Латвійської Республіки.

Бенефіціар: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Постійний Радник Проєкту (RTA – Модріс Фрікманіс).

Ціль та мета проєкту: Розширення можливостей лабораторної мережі Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Національної академії аграрних наук України на всіх адміністративних рівнях з метою своєчасного виявлення та реагування на спалахи хвороб тварин та контролю за патогенами шляхом впровадження електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями та системи контролю патогенів (ЕЛІССЗ).

Загальна мета Проєкту: усунення недоліків у сфері державного нагляду (контролю) за дотриманням заходів біобезпеки та поширення ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Правове регулювання нагляду (контролю) за неконтрольованим використанням ГМО, ринком обігу насіння і садивного матеріалу, включаючи захист від напливу неякісного (контрафактного) насіння і садивного матеріалу. Регулювання майнових і особистих немайнових відносин, що виникають у зв’язку з набуттям, здійсненням та захистом прав інтелектуальної власності на сорти рослин. Встановлення правових основ міжнародного співробітництва в галузі генетично-інженерної діяльності та поводження з ГМО у відкритих системах.

Специфічна мета Проєкту: Наближення національного законодавства відповідно до Директив та Регламентів ЄС в частині державного нагляду (контролю) у сферах ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва і розсадництва. Вдосконалення відповідних систем нагляду (контролю) на основі стандартів ЄС.

Цілі проекту Twinning буде досягнуто шляхом впровадження діяльності в рамках трьох компонентів, продукуючи по одному обов’язковому результату для кожного компонента.

Компонент 1:

«Наближення українського законодавства у сфері ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до законодавства ЄС»

Компонент 2:

«Проведення організаційного та операційного перегляду контрольних та наглядових функцій Держпродспоживслужби. Підготовка концепції контролю та нагляду, рекомендацій з модернізації та оптимізації до європейських норм»

Компонент 3:

Проведення організаційно-операційного перегляду фітосанітарних лабораторій, підготовка переліку обладнання та витратних матеріалів, стратегії та плану заходів з чіткими рекомендаціями щодо модернізації та оптимізації фітосанітарних лабораторій в частині сфери охоплення діяльності, а саме: підготовка до акредитації лабораторій для видачі сертифікатів ISTA, відповідно до міжнародного стандарту ISO 17065 для видачі відповідних сертифікатів якості для насіння та садивного матеріалу, та виявлення присутності ГМО в рослинах відповідно до міжнародного стандарту ISO 17025.

Реєстраційна картка: № 4684-01 від 12.04.2023 р.

Ми у медіа:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux