Проєкт «Забезпечення сталості системи ветеринарного нагляду в Україні за захворюваннями, що зумовлені особливо небезпечними патогенами»

Інформаційна довідка

Щодо впровадження спільного проекту з Координатором проектів ОБСЄ в Україні «Забезпечення сталості системи ветеринарного нагляду в Україні за захворюваннями, що зумовлені особливо небезпечними патогенами» (далі – Проект)


Бенефіціар: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба, бенефіціар)

Реципієнт: Національний науковий центр «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (далі – ННЦ «ІЕКВМ») Національної академії аграрних наук України (далі – НААН) України

Кошторисна вартість: 642 107 євро

Реєстраційний номер: 3200489

Реєстраційна картка: 4566 від 09.11.2020

     Проект здійснюється на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва від 13.07.1999, ратифікованого Законом України від 10.02.2000 № 1446-III за рахунок позабюджетного фінансування Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Рішенням Ради Європейського Союзу (CFSP) 2019/1296 від 31 липня 2019 року на підтримку зміцнення біологічної безпеки та захисту в Україні відповідно до виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1540 (2004) щодо нерозповсюдження зброї масового знищення та засобів її доставки схвалені проектні пропозиції ОБСЄ, зокрема щодо забезпечення сталості системи ветеринарного нагляду в Україні за захворюваннями, що зумовлені особливо небезпечними патогенами.

    Виконання Проекту погоджено Міністерством закордонних справ України (далі – МЗС України) 23 жовтня 2020 року.

 Заходи за Проектом у 2020 році:

  1. В листопаді 2020 року, здійснено державну реєстрацію Проекту відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (реєстраційна картка № 4566 від 09.11.2020).
  2. В грудні 2020 року, Координатор проектів ОБСЄ в Україні звернувся до Держпродспоживслужби щодо визначення контактних осіб для взаємодії за Проектом.
  3. У взаємодії з представниками ННЦ «ІЕКВМ», Координатором проектів ОБСЄ в Україні було сформульовано вимоги для залучення національного експерта за Проектом. Також, розпочато консультації щодо проведення робіт за Проектом.
  4. Протягом листопада-грудня 2020 року, Координатор проектів ОБСЄ в Україні ініціював та брав участь у низці зустрічей з міжнародними донорами та організаціями, які працюють у галузі біологічної безпеки та захисту в Україні, зокрема: засідання Програми Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки зі зменшення біологічної загрози, консультації під головуванням Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ України) та Центру громадського здоров’я МОЗ України, консультації з представниками Агенції з охорони здоров’я тварин та рослин Великобританії (APHA) та Агентства зі зменшення загрози у сфері оборони (DTRA), тощо. За результатами проведених консультацій, визнані міжнародні організації у галузі біологічної безпеки та захисту погодились сприяти впровадженню Проекту, зокрема шляхом надання експертної підтримки.
  5. Поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) вплинуло на своєчасне впровадження Проекту. Станом на грудень 2020 року, у зв’язку з початком реалізації Проекту із запізненням, реалізацію основних запланованих заходів перенесено на 2021 рік. За потреби, графік впровадження Проекту буде уточнено.

Плани на 2021 рік:

  1. У 2021 році Координатор проектів ОБСЄ в Україні планує провести оновлення приміщень лабораторії молекулярної діагностики, генетики мікроорганізмів та забезпечити лабораторію спеціалізованим обладнанням для секвенування дезоксирибонуклеїнової кислоти (далі – ДНК) та платформами полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР) у реальному часі для розробки та оптимізації протоколів на основі ПЛР. Очікується, що це сприятиме забезпеченню відповідності лабораторії ННЦ «ІЕКВМ» вимогам біобезпеки, біозахисту та належних виробничих практик (GMP). Оновлення приміщень лабораторії включатиме зміцнення та оновлення стін, підлоги, заміну вікон та встановлення захищених дверей у мікробіологічній частині, а також встановлення системи вентиляції в зоні рекомбінантних маніпуляцій, оновлення інженерних комунікацій та встановлення засобів фізичної безпеки та обладнання спостереження. Координатор проектів ОБСЄ в Україні також ініціюватиме закупівлю необхідного обладнання для секвенування ДНК та платформ ПЛР у реальному часі.
  2. У 2021 році Координатор проектів ОБСЄ в Україні також планує закупівлю обладнання/витратних матеріалів для розробки наборів діагностики та нагляду на основі ПЛР у реальному часі для виявлення патогенів методом ПЛР на основі затверджених національних протоколів.
  3. Створення сталої лабораторної спроможності проводити діагностику та нагляд за захворюваннями, зумовленими особливо небезпечними патогенами сприятиме зміцненню системи охорони здоров’я людини та тварин в Україні, що в свою чергу, сприятиме виконанню Резолюції РБ ООН 1540 (2004), Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також Стратегії забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту за принципом «єдине здоров’я» на період до 2025 року.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux