Закон України "Про карантин рослин"
Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Фітосанітарна експертиза (аналізи) - перевірка об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності та ідентифікації або відсутності шкідливих організмів.
Розділ II1 ФІТОСАНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА (АНАЛІЗИ)
Стаття 13. Відбір зразків та фітосанітарна експертиза (аналізи)
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання включає:
здійснення аналізу фітосанітарного стану об’єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
визначення видів шкідливих організмів, їхнього стану, стадії розвитку та кількості;
формування зразка-документа (за наявності).
Порядок проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 15 листопада 2019 року № 1177.
Наказ Мінекономіки від 22.02.2021 № 343 «Про затвердження Методів інспектування, огляду, у тому числі відбору зразків, та проведення фітосантарної експертизи (аналізів)
V. Методи фітосанітарної експертизи (аналізів)
1. Ентомологічний аналіз - методи виявлення в лабораторних умовах зараженості об’єктів регулювання та/або об’єктів та ідентифікації регульованих шкідливих або шкідливих комах та/або кліщів.
2. Гербологічний аналіз - методи виявлення у лабораторних умовах засміченості об’єктів регулювання та/або об’єктів та ідентифікації регульованих шкідливих або шкідливих видів бур’янів.
3. Мікологічний аналіз - методи виявлення у лабораторних умовах зараженості об’єктів регулювання та ідентифікації збудників грибкових хвороб рослин.
4. Фітогельмінтологічний аналіз - методи виявлення у лабораторних умовах та ідентифікації фітопаразитичних нематод в об’єктах регулювання.
5. Бактеріологічний аналіз - методи виявлення в лабораторних умовах та ідентифікації збудників бактеріологічних хвороб рослин у об’єктах регулювання.
6. Вірусологічний аналіз - методи виявлення у лабораторних умовах та ідентифікації збудників вірусологічних хвороб рослин у об’єктах регулювання.