Енергоменеджмент

    Україна належить до енергодефіцитних країн, яка задовольняє свої паливно-енергетичні потреби за рахунок власних ресурсів менш ніж на 50%. Енергоємність валового внутрішнього продукту в Україні нині більш ніж удвічі вища енергоємності такого продукту промислово розвинених країн і продовжує зростати. Тому стратегічною лінією державної політики розвитку економіки та соціальної сфери стає підвищення енергозбереження, що дає високу економічну ефективність. Ця політика реалізується шляхом розроблення нових енергозберігаючих, маловідходних та безвідходних технологій, ефективних систем та засобів контролю за енергоспоживанням та захисту довкілля від забруднення, організації інтегрованого енергетичного та економічного менеджменту.


    Акти законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності, зокрема:

Закон України "Про енергетичну ефективність"

Закон України "Про енергетичну ефективність будівель"

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року №1460 "Про впровадження систем енергетичного менеджменту"

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1803-р "Про затвердження Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року"

План заходів з реалізації у 2021-2023 роках Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року


    Енергоефективність — це раціональне споживання усіх енергетичних ресурсів шляхом меншого їх використання для забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві тією ж кількістю енергії.

    Шлях до енергоефективності починається з енергоменеджменту - інструменту, що дозволяє оптимізувати енерговитрати у будівлях та скоротити енергоспоживання без значних капіталовкладень. Світова практика показує, що вирішити питання ощадливого та ефективного використання енергетичних ресурсів можна, в першу чергу, впровадженням системи енергетичного менеджменту - системи управління, що визначає енергетичну політику та цілі, енергетичні завдання, плани дій та процеси для досягнення цілей та енергетичних завдань.

    Енергетичний менеджмент – це організаційний процес моніторингу, контролю та оптимізації постачання та використання енергії. Його метою є скорочення витрат на енергію, забезпечення достатнього постачання енергії і надання високоякісних енергетичних послуг, таких як опалення, гаряче водопостачання, освітлення або охолодження у зручний, безпечний та економічно вигідний спосіб з низькими викидами CO2. Енергоменеджмент включає в себе набір заходів, спрямованих на економію енергетичних ресурсів: моніторинг енергоспоживання, розробку енергетичних бюджетів, аналіз існуючих показників як основи складання нових бюджетів, розроблення енергетичної політики, планування нових енергозберігаючих заходів тощо. За оцінками Держенергоефективності, його впровадження дозволяє досягти без додаткових інвестицій:

     - від 5 до 8% економії енергоресурсів за рахунок енергоефективної поведінки споживачів;

    - до 20% скорочення енергоспоживання за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

    Наказом Держпродспоживслужби від 30 грудня 2022 року № 628 «Про впровадження системи енергетичного менеджменту в Держпродспоживслужбі» розпочато впровадження системи енергетичного менеджменту в Держпродспоживслужбі.

    16 травня 2023 року наказом № 337 Держпродспоживслужби затверджено Декларацію енергетичної політики Держпродспоживслужби, яка визначає основні наміри, напрями діяльності та зобов’язання Держпродспоживслужби щодо енергетичної результативності, та План діяльності системи енергетичного менеджменту Держпродспоживслужби на 2023-2026 роки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux