11 червня відбулось чергове засідання Наглядової ради проєкту Європейського Союзу Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів». Відкрили засідання Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук та Аташе з питань сільського господарства, Керівник сектору сільського господарства, рибальства, лісництва і безпечності харчових продуктів Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.
До заходу також долучилися Вадим Чайковський, заступник Голови Держпродспоживслужби – Головний державний фітосанітарний інспектор України, Крістіне Ломакіна, Голова Державної служби захисту рослин Латвійської Республіки - керівник проєкту Twinning та представники Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Держпродспоживслужби.
Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук наголосив на важливості подовження терміну проєкту: «Ми вдячні нашим партнерам та зацікавлені в подальшій співпраці. Наразі триває скринінг українського законодавства України до норм та стандартів ЄС і очевидна важливість роботи проєкту в частині надання експертної технічної допомоги в напрацюванні відповідних нормативно-правових актів та підвищенні кваліфікації персоналу, що задіяні у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва».
На засіданні експерти проєкту та фахівці Держпродспоживслужби спільно підвели підсумки роботи в четвертому кварталі 2023 року та першому кварталі 2024 року. За цей час напрацьовано внесення змін в нормативно-праві акти у сферах, що визначені Проєктом, проведено низку навчальних заходів та ознайомчих візитів з метою набуття європейського досвіду для фахівців Держпродспоживслужби та підпорядкованих установ, підготовлено та оприлюднено в медіа інформаційні сюжети про сертифіковане насіння генетично модифіковані організми, тощо.
Крім цього під час засідання Наглядової ради обговорювались питання щодо офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 12 «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика», який наразі проходить Україна та Молдова з метою вступу до ЄС.
Особлива увага була приділена відповідності національного законодавства законодавству ЄС, а також інституційній спроможності України виконувати повноваження передбачені нормативно-правовими актами ЄС (чіткому розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади).