Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів виконує перспективні проекти наукових досліджень
опубліковано 07 листопада 2024 року о 13:57

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів круглий стіл «Перспективні напрями наукових досліджень у сфері ветеринарних препаратів та кормових добавок», який проведено на майданчиках Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ) у м. Львові.

Сергій Захарін повідомив, що на виконання доручення Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука здійснюється системна робота, спрямована на активізацію науково-методичної, науково-практичної та інноваційно-впроваджувальної діяльності інститутів служби. Виконуються наукові теми (наукові проекти), що мають високу актуальність в контексті підтримки належного ветеринарно-санітарного благополуччя в країні. Опрацьовуються кращі практики країн ЄС у сфері управління національними ветеринарними системами, у тому числі в частині впровадження відповідних інформаційно-комунікаційних технологій. Програмні продукти, що розробляються, мають підвищити прозорість відповідних ринків (у тому числі ветеринарних препаратів, кормових добавок, харчових продуктів та ін.), ефективність контролю за показниками якості, аналітичні можливості наявних баз даних тощо.

Директор ДНДКІ Володимир Стибель розказав, що науковці установи працюють над актуальними науковими, науково-методичними та науково-практичними проблемами, у тому числі: розробка системи моніторингу антибіотикорезистентності у ветеринарній медицині, впровадження методик визначення біоеквівалентності з метою реєстрації дженериків, сприяння у проведенні доклінічних та клінічних досліджень ветеринарних препаратів та кормових добавок, модернізація алгоритмів реєстрації ветеринарних препаратів та кормових добавок та ін.

При Інституті функціонує Національна референс-лабораторія з контролю залишкових кількостей діючих речових ветеринарних препаратів та кормових добавок, в якій здійснюється розробка, апробація та корекція заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою економічною програмою проведення моніторингу залишкових кількостей ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження і кормах, а також харчових продуктах.

Під час засідання круглого столу науковці внесли низку пропозицій, спрямованих на активізацію науково-методичної, науково-практичної та інноваційно-впроваджувальної діяльності Інституту. Зокрема, сформульовано рекомендації, що спрямовані на залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проривних наукових проектів.

Сергій Захарін також поспілкувався з працівниками інституту – науковими співробітниками та лаборантами, які беруть участь у виконанні лабораторних досліджень.

«Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, незважаючи на об’єктивні труднощі, виконує низку актуальних досліджень. Особливо злободенне питання - передові технології лабораторної діагностики. Не секрет, що наукові школи провідних країни значно просунулися в цих питаннях. Але і у нас є достойні розробки, які користуються на світовому ринку високим попитом. Слід відмітити, що в Інституті впроваджуються і відповідні цифрові алгоритми. Нині ми здійснюємо розробку нормативно-правового та методичного забезпечення відповідних трансформацій», - зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux