Спеціалісти Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області 6 листопада провели День просвіти для здобувачів фахової передвищої освіти в «Рожищенський фаховий коледж Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького».
Головна спеціалістка відділу організації протиепізоотичних заходів, здоров’я та благополуччя тварин управління безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин Анна Синя розповіла студентам про одне з найпоширеніших захворювань спільних для людей і тварин – сказ, його симптоматику, перебіг та наслідки, а також про стратегію боротьби із захворюванням: парентеральну і пероральну імунізацію та епізоотичний моніторинг. Акцентувала увагу на правилах утримання домашніх тварин, важливості профілактичних щеплень чотирилапих улюбленців, поведінці при зустрічі з дикими та безпритульними тваринами в населених пунктах та алгоритмі дій при укусі підозрілою твариною.
Анна Синя наголосила на важливості проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу методом розповсюдження принад з вакциною та роз’яснила що робити, коли цю принаду знайдено.
У світі набирає обертів тенденція до здорового харчування, зокрема відмова від споживання трансжирів. «Трансжири – їжа, яка вбиває з середини!» – зауважила головна спеціалістка відділу державного контролю та безпечності харчових продуктів Юлія Огородник, яка розповіла студентам про наслідки споживання продуктів із небезпечними трансжирами, маркери, які вказують на наявність трансжирів у продуктах, як правильно вивчати склад продукції та чим відрізняються природні трансжири від «штучних». Спеціалістка акцентувала, що перед тим, як придбати готовий до вживання продукт або напівфабрикат, потрібно вивчати етикетку та ознайомила з системою маркування продуктів NUTRI-SCORE «світлофор здоров’я», а також роз’яснила, що такий підхід до маркування продуктів харчування сприяє зміні харчових звичок та вподобань. Спеціалістка закликала студентів бути відповідальним і самостійно контролювати свій раціон, дивитись склад товарів і відмовлятися від купівлі продуктів із надмірної кількістю жирів, цукру та солі.
Головна спеціалістка сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Тетяна Гвоздецька розповіла здобувачам освіти про шкоду для здоров'я людини, яку завдає куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, а також наголосила про переваги здорового способу життя. Акцентувала увагу на електронних сигаретах, використання яких є досить популярними серед дітей та молоді, адже саме через активне рекламування, молодь переконана в безпечності таких виробів. Студенти дізналися про перелік місць, де забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів. Спеціалістка акцентувала, що дотримання таких вимог є обов'язком кожного, щоб не забруднювати повітря, піклуватися про інших людей та навколишнє середовище, адже безпечного куріння не існує!