З жовтня 2023 по квітень 2024 року 114 фахівців Держпродспоживслужби взяли участь в 6-ти симуляційних ризик-орієнтованих інспектуваннях господарств з виробництва молока в Київській, Дніпропетровській, Вінницькій, Волинській, Житомирській та Рівненській областях.
Учасники тренінгів зазначали, що наразі такі заходи є вкрай важливими та необхідними для професійного розвитку інспекторів, оскільки ризик-орієнтований підхід дозволить ефективно використовувати час інспектора та наявні ресурси і водночас сприятиме попередженню появи ризиків та виробництву безпечних харчових продуктів.
Регіональні тренінги проводили фахівці Головних управлінь Держпродспоживслужби, які брали участь у тренінгу тренера на тему «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів» з 15 по 19 травня 2023 року у м. Вінниці, що був організований за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP).
Проведення симуляційних інспектувань у кожній області підготовленими тренерами — це один із найважливіших практичних етапів впровадження погодженої «Концепції проведення регіональних тренінгів для фахівців Держпродспоживслужби та уповноважених ветеринарів щодо ризик-орієнтованого інспектування господарства з виробництва молока», до якого допускалися лише фахівці, які пройшли теоретичний курс дистанційного навчання «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів».
Цей курс завжди доступний для зареєстрованих фахівців Держпродспоживслужби за посиланням та постійно оновлюється, враховуючи зміни в законодавстві та погодження/прийняття необхідних документів.
Нещодавно курс був доповнений навчальними матеріалами про Стандартну операційну процедуру щодо порядку дій державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів та уповноважених осіб у випадку повідомлень щодо виявлення залишків ветеринарних препаратів та інших інгібіторів у молоці
QFTP надалі продовжуватиме надавати підтримку Держпродспоживслужбі у впровадженні Концепції для вдосконалення національної системи контролю за безпечністю молока і молочних продуктів та наближенню до вимог ЄС.