Згідно з інформацією балансоутримувачів з початку поточного року в рамках виробничого лабораторного контролю досліджено 6 807 зразків води питної з об’єктів централізованого водопостачання (4 731 зразок за санітарно-хімічними показниками, 2 070 – за мікробіологічними, 6 – за радіологічними). За результатами виявлено 151 відхилення за санітарно-хімічними показниками (каламутність, кольоровість, залізо загальне, загальна жорсткість, сухий залишок, хлор вільний) та 5 за мікробіологічними (загальні коліформи). Відповідно балансоутримувачами об’єктів водопостачання вживались заходи щодо приведення показників питної води до нормативних значень Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ДСанПіН 2.2.4-171-10 (промивання мереж водопостачання, додаткові залпові промивання окремих ділянок мереж із застосуванням дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України).
На об’єктах нецентралізованого водопостачання за вказаний період дослідили 20 зразків води питної (10 зразків за санітарно-хімічними показниками, 10 - за мікробіологічними), виявлено 7 відхилень за санітарно-хімічними показниками (загальна жорсткість), 6 – за мікробіологічними.
Зазначимо, що виробничий лабораторний контроль здійснюється відомчими лабораторіями підприємств-водопостачальників та за угодами з іншими лабораторіями. Зокрема дослідження зразків води питної з об’єктів водопостачання проводять і державні лабораторії Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
При виявленні відхилень показників якості та безпечності питної води від санітарних норм для вжиття заходів інформуються балансоутримувачі та органи місцевого самоврядування.
Наразі питання якості та безпечності питної води, її доступність для споживачів є життєво важливим питанням, адже щороку кількість джерел водопостачання зменшується, а їхня якість погіршується. Тому так необхідно берегти воду та забезпечувати належний стан об’єктів водопостачання.