В Україні почав діяти закон, який обмежує використання пластикових пакетів. Із 10 грудня за них доводиться платити. Про запроваджені зміни розповіла начальниця управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Людмила Леус.
Із введенням у дію Закону № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» почав діяти перший етап обмежень.
Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.
Починаючи з 10 березня заборона стосуватиметься вже розповсюдження тонких пластикових пакетів, надтонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів, тобто буде вилучення їх з обігу.
«Вищевказані заборони на безоплатне розповсюдження, а згодом і на розповсюдження пластикових пакетів не поширюються на надтонкі пластикові пакети 22,5 (без урахування бокових складок) на 34,5 (з боковими складками) сантиметра – це що стосується ширини і глибини, а довжина таких пакетів не повинна перевищувати 45 сантиметрів із ручками. Ці пакетики призначені для пакування лише свіжої риби, м'яса, продуктів із них та сипучих», – зазначила начальниця управління захисту прав споживачів Людмила Леус.
До порушників цих вимог застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.
Перевірятиме виконання закону Держпродспоживслужба. Заборона не поширюватиметься на біорозкладні та надтонкі, які обмежені величиною, пакети, розповіла Суспільне Черкаси Людмила Леус.