Євроінтеграція: завершено роботу проєкту Твіннінг в Україні
опубліковано 22 листопада 2024 року о 15:14

Три законопроєкти, методичні рекомендації та підвищення кваліфікації співробітників Держпродспоживслужби, а також підприємств та установ, що належать до сфери її управління – результати роботи європейського проєкту Твіннінг в Україні

21 листопада 2024 року відбулась заключна конференція з нагоди офіційного закриття Проєкту технічної допомогти Твіннінг «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до норм та стандартів ЄС». Донор Проєкту – Європейський Союз, Консорціум країн Латвія, Польща та Нідерланди. Бенефіціар Проєкту – Держпродспоживслужба.

Захід відбувся за участі представників Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики, Представництва Європейського Союзу в Україні та посольств європейських країн-учасниць Проєкту, Національного агентства України з питань державної служби, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, профільних асоціацій, тощо.

«Хочу подякувати Представництву Європейського Союзу в Україні, а також країнам-учасницям Консорціуму за підтримку. Напрацювання Проєкту Твіннінг дозволяють прискорити темпи вступу України до ЄС. Ми переконані в тому, що завдяки нашим спільним зусиллям найближчим часом Україна стане повноправним членом європейської спільноти,” – Сергій Ткачук, Голова Держпродспоживслужби.

Крістіан Бен Хелл, Керівник операційного сектору Представництва Європейського Союзу в Україні, нагадав, в які тяжкі часи почався і з якими викликами зіткнувся Проєкт у зв’язку з війною. Він запевнив, що Європейський Союз залишається незмінним і надійним партнером України і відкритий для продовження співпраці.

«Ми щасливі, що маємо можливість поділитися своїм досвідом та знаннями. Впевнені, що результати цього проєкту підвищать конкурентоспроможність українського сільського господарства та наблизять Україну до вступу до Європейського Союзу», – сказала Крістіне Ломакіна, Лідерка проєкту від ЄС - Директорка Державної служби захисту рослин Латвії.

З промовами виступили Тарас Висоцький – перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Олександр Гайду – Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Наталія Алюшина – Голова Національного агентства України з питань державної служби, Марина Канавець – Директорка Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Рафал Бартоховський – II Державний секретар з економічних питань Посольства Республіки Польща в Україні, Мадара Сіліна – заступниця Посла Латвійської Республіки в Україні.

«В рамках проєкту було підготовлено три законопроєкти, рекомендації, методичні матеріали та настанови. Проведено 8 навчальних візитів до Латвії та Польщі, а також 8 практичних семінарів, у яких узяли участь керівники, інспектори та експерти лабораторій. Заходи в рамках проєкту здійснювалися під керівництвом експертів з Латвії за участю польських та нідерландських колег. Загалом 23 експерти ЄС поділилися своїми знаннями зі співробітниками Держпродспоживслужби протягом 633 робочих днів у рамках проєкту. Під час реалізації проєкту проводилися консультації з Міністерством аграрної політики та продовольства України, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», Українським інститутом експертизи сортів рослин, а також неурядовими організаціями та різними компаніями у сфері насінництва, розсадництва та охорони прав на сорти рослин» – відзвітував Модріс Фрікманіс, Постійний Радник Проєкту.

Із заключним словом виступив Вадим Чайковський, заступник Голови Держпродспоживслужби – Головний державний фітосанітарний інспектор України, Заступник керівника Проєкту – координатор Проєкту – контактна особа від Держпродспоживслужби. Вадим Чайковський щиро подякував команді проєкту Твіннінг і європейським партнерам за технічну допомогу і сприяння Україні на шляху до євроінтеграції, та окремо – за потужну підтримку на початку повномасштабної агресії рф, яка допомогла нам вистояти і продовжувати боротьбу за краще майбутнє українського народу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux