Волинь: моніторинг використання зразків насіння незареєстрованих сортів рослин
опубліковано 26 липня 2023 року о 17:30

Головний спеціаліст відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна перевірила достовірність розміщення на території Волинської області зразків насіння сортів, не занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні або Переліку сортів рослин ОЄСР, ввезених на підставі Підтверджень виданих Держпродспоживслужбою Товариству з обмеженою відповідальністю «Кортева Агрісаєнс Україна», які використовують лише для селекційних, дослідних робіт і експонування.

Зразки насіння кукурудзи, соняшнику та сої, відповідно до договору оренди землі, розміщені на території Фермерського господарства «КОРСОЙЛ АГРО» у селі Шепель. Загальна площа посівів 14,6 га. 

Також, відповідно до виданих Держпродспоживслужбою Підтверджень, Товариством з обмеженою відповідальністю «Рійк Цваан Україна» на території ТОВ «Агрофірма «Володимирські сади» розміщені посіви огірка посівного на площі 0,8 га, а Фермерським господарством «Шегедин» висаджено 11 сортів картоплі на площі 0,11га.

Нагадуємо, що ввезення на територію України сортів не внесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Переліку сортів рослин ОЕСР регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 691 «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, для селекційних, дослідних робіт і експонування».

Обсяг насіння, яке ввозиться протягом одного календарного року, не повинен перевищувати тридцятикратної кількості посадкового матеріалу сорту, що надається для проведення протягом одного року польових досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність для поширення в Україні!

Суб’єкт насінництва та розсадництва, який отримав підтвердження, повинен не пізніше 1 лютого року, наступного за роком, в якому здійснене ввезення, письмово поінформувати Держпродспоживслужбу про фактичний обсяг ввезених зразків насіння та/ або садивного матеріалу, місце вирощування, обсяги одержаного врожаю, оцінку стійкості проти хвороб та дії стресових факторів, його подальше використання, крім розмноження та реалізації насіння і садивного матеріалу на території України.

на фото дві людини в полі на фото поле кукурудзи
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux