Весняно-осінні повені та паводки можуть спричиняти підтоплення джерел водопостачання. Як результат – питна вода не відповідатиме санітарним вимогам.
З метою недопущення вживання населенням Валківської громади неякісної води проведене засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС, де заслухано питання щодо забезпечення жителів питною водою гарантованої якості (на виконання доручення Прем’єр-міністра України №0303/41364 від 20.12.2022 щодо виконання завдань Проколу засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2022 №11, Плану заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені й паводків у 2023 році).
У засіданні комісії взяли участь фахівці Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області. За результатами їх доповіді комісія ухвалила низку заходів, що передбачені санітарним законодавством та іншими законодавчими документами, щодо недопущення погіршення якості питної води в громаді, а саме:
Щоб не допустити випадки гострих кишкових інфекцій, отруєнь та мінімізувати їх наслідки під час повені та дощових паводків, Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області радить дотримуватися наступних рекомендацій:
У випадку підтоплення або забруднення джерел водопостачання з питанням щодо забезпечення питною водою гарантованої якості з альтернативних джерел мешканці мають звертатися до органів місцевого самоврядування. Адже відповідно до статті 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити жителів міст та інших населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм.