Наразі Держпродспоживслужба активно впроваджує інформаційну автоматизовану систему PHIS, що діджиталізує проведення фітосанітарних процедур. Про це розповів заступник Голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час слухання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
Під головуванням Голови Комітету Олександра Гайду відбулися комітетські слухання на тему: «Стан підготовки до переговорного процесу з ЄС у сфері сільського господарства» за участі народних депутатів України, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Оксани Осьмачко, Аташе з питань сільського господарства, Керівника сектору сільського господарства, рибальства, лісництва і безпечності харчових продуктів Представництва ЄС в Україні Крістіана Бен Хелла, представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Львівської ОДА, Програми USAID «РАДА: наступне покоління», проєкту ЄС IPRSA, інститутів громадського суспільства та громадських діячів.
Під час заходу учасники обговорили стан аграрного сектору України на шляху до Європейського Союзу, взаємодії Верховної Ради України, форматорів і реалізаторів державної політики та подальші кроки реалізації інтеграційного процесу, підготовці України до скринінгу аграрного законодавства на відповідність положенням права Європейського Союзу (acquis ЄС), підтримки українських аграріїв та фермерів і подальшого забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану, тощо.
«Україна є членом ряду міжнародних організацій, які опікуються питаннями санітарно-фітосанітарних заходів. Наша країна дотримувалась та під час воєнного стану дотримується вимог міжнародних договорів України у сфері СФЗ. Зі своєї сторони Держпродспоживслужба здійснює консультативну підтримку українського аграрного бізнесу та сприяє диверсифікації українського експорту. Наш шлях незмінний і веде до членства в ЄС. Збереження інституційної спроможності Держпродспоживслужби, як компетентного органу це важлива візія на шляху євроінтеграції», – підкреслив Вадим Чайковський
Держпродспоживслужба приймає участь в імплементації українського законодавства до acquis ЄС по Кластеру № 5, а саме розділів 11, 12, 13 «Сільське господарство, розвиток сільських територій», «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика», «Рибальство та водний промисел», тощо.
За словами Вадима Чайковського за останні 10 років проведено понад 30 міжнародних оцінок системи контролю за виробництвом продукції тваринництва (м'ясо птиці, молочні продукти, яєчні продукти, продукція рибальства тощо). Українська система контролю визнана нашими торговими партнерами, зокрема державами-членами ЄС, США, Китай, Канада.
Серед завдань Держпродспоживслужби – підтримка стабільної торгівлі з країнами-партнерами, усунення барʼєрів, які перешкоджають експорту, зняття обмежень на експорт деяких видів харчової продукції тваринного та рослинного походження, а також дотримання вимог країн-імпортерів під час ввезення українських товарів.