Питання про стан забезпечення населення Богодухівської міської територіальної громади питною водою гарантованої якості та готовність до пропуску дощових паводків і весняної повені розглянуто під час чергового засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
З метою запобігання виникненню епідемічних ускладнень внаслідок вживання населенням питної води, яка не відповідає гігієнічним вимогам, на підставі ст. 13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), за результатами доповіді начальника Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Олега Долуди комісією ухвалено низку рішень:
Питання водопостачання населення якісною питною водою залишається актуальною проблемою, адже підґрунтові води не завжди відповідають чинним стандартам і санітарно-нормативним вимогам до питної води. Згідно з вимогами ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», питна вода повинна: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
Під час проведення комісійних перевірок об’єктів водопостачання Богодухівської громади фахівці Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області сумісно з представниками органів місцевого самоврядування виявляють недоліки та порушення санітарно-гігієнічних норм на об’єктах централізованого та нецентралізованого водопостачання. Якісні характеристики питної води та рівень її забруднення впливають на стан захворюваності населення.