Миколаївщина: фахівці Держпродспоживслужби проводять роз'яснювальну роботу стосовно державної реєстрації потужностей операторів ринку
опубліковано 17 квітня 2023 року о 14:35

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївський області  проводиться роз’яснювальна робота серед операторів ринку щодо необхідності проведення реєстрації потужностей  з обігу харчових продуктів.  Фахівцями здійснюється активне відвідування закладів громадського харчування, продовольчих підприємств та  магазинів міста Миколаєва де  проводяться бесіди з керівництвом закладів та надаються друковані пам’ятки з роз’ясненнями вимог діючого законодавства. З початку квітня 2023 року такою роботою охоплено більше 50 об’єктів, які працюють у місті.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що згідно з  статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб’єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

 • суб’єкти господарювання які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;
 • заклади громадського харчування;
 • потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
 • заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами.

Відповідно до ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18 травня 2018 року №2042-VIII (зі змінами та доповненнями) виробництво та/або зберігання харчових продуктів з використанням незареєстрованої  потужності  тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб’єктам».

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг» (Назва Розпорядження із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ № 969-р від 18.08.2021) визначено Перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування у порядку виконання делегованих повноважень, які є обов’язковими для надання через центри надання адміністративних послуг. В тому числі до таких послуг віднесено Державна реєстрація потужностей оператора ринку.

На підставі вищевикладеного Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області просить операторів ринку з обігу харчових продуктів  подавати заяви щодо державної реєстрації потужності тільки через Центри надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради або за допомогою Єдиного державного веб порталу електронних послуг (ДІЯ).

На малюнку зображені дві жінки на веранді На малюнку чоловік передає жінці документи через високий прилавок
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux