Зоонозні захворювання поширюються між тваринами і людьми. Більшість відомих інфекційних хвороб людини і близько трьох четвертих нових інфекцій мають тваринне походження.
Зоонозні захворювання з великою кількістю випадків можуть впливати на суспільство трьома основними способами. Зокрема, вони:
Для якомога ефективної протидії загрозам зоонозних хвороб потрібно застосовувати мультисекторальний підхід на основі принципу «Єдине здоров’я». «Єдине здоров’я» - це мультисекторальний та міждисциплінарний підхід.
20 червня 2023 року відбувся дводенний семінар стосовно пріоритетних зоонозних хвороб, організований за сприяння Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) в Україні. У семінарі брали участь фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області та з інших територіальнийх органів, Центру громадського здоров’я МОЗ України, тощо.
Метою семінару з пріоритетних зоонозних хвороб на основі принципу «Єдине здоров’я» була пріоритизація зоонозних хвороб, що викликають найбільш занепокоєння, з використанням мультисекторального підходу «Єдине здоров’я» на основі рівних внеснів від представників секторів охорони здоров’я людей, охорони здоров’я тварин (домашніх і диких тварин) і гігієни довкілля та інших відповідних партнерів.
Конктретними цілями семінару було застосування мультисекторального підходу «Єдине здоров’я» для:
Під час семінару учасники розробили перелік зоонозних хвороб для пріоритизації в Україні. Загалом учасники визначили десять пріоритетних зоонозних хвороб за допомогою процесу пріоритизації з використанням змішаних методів – процесу пріоритизації зоонозних хвороб на основі принципу «Єдине здоров’я», розробленого Центрами з контролю та профілактики хвороб США (CDC США).
Набуті знання, а також спілкування з колегами сприяють покращенню взаємодії та співпраці з іншими організаціями, підвищують ефективність протиепідемічних заходів на території Луганської області.