У другій декаді січня спостерігалась нестійка з істотними опадами погода. Середньодекадна температура повітря виявилась на 0,3° нижче за середню багаторічну і становила 3,1º морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до 7,2° тепла, поверхня ґрунту в цей час прогрівалась до 7° тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 16,8° морозу, поверхня снігу в цей час охолоджувалась до 17º морозу. Сума опадів за декаду склала 34 мм, або 309% норми.
Сніговий покрив зійшов 19 січня. Розрахункова критична температура вимерзання для озимих колосових культур у фазі кущіння становила 15,6º морозу.
На початку ІІІ декади утримувалась морозна погода, мінімальна температура знижувалась до 8° морозу, максимальна піднімалась до 1° тепла, 21 січня на всій території області спостерігались незначні опади у вигляді снігу.
Складні погодні умови ІІ декади січня спричинили загибель житлових нір мишоподібних гризунів у низинах сільгоспугідь.
На посівах озимої пшениці заселення площ шкідниками становить39%, середня чисельність -1,4 кол./га з 2,7 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 3 житловими норами. Загибель житлових нір – 7%.
Гризуни заселили 43% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність - 1,5 кол./га з 2,8 житловими норами, максимально – 4 кол./га з 4 житловими норами. Загибель житлових нір - 6%.
Заселення посівів багаторічних трав становить 100%, середня чисельність колоній - 2 кол./га з 4,8 житлової нори, максимально –5 кол./га з 6 житловими норами. Загибель житлових нір на посівах багаторічних трав незначна і становить 2%.
На неорних землях середня чисельність колоній гризунів становила 2,3 кол./га з 4 житловими норами, максимально – 6 кол. з 6 житловими норами. Загибель житлових нір у низинах близько 20%.