У період з 30 серпня по 05 вересня 2021 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області провели 946 заходів нагляду (контролю), у ході яких виявили на 45 об’єктах порушення санітарних протиепідемічних вимог, у зв’язку з чим надали 45 приписів керівникам для усунення зафіксованих недоліків.
Зокрема, були перевірені: 290 об'єктів торгівлі продовольчими товарами, виявлено 10 порушень (надано 10 приписів); 139 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, виявлено 6 порушень (надано 6 приписів); 203 заклади громадського харчування, порушення виявлено у 4 (надано 4 приписи); 23 перукарні і салони краси, порушення не виявлено; 16 дошкільних закладів, порушення не виявлено; 20 закладів загальної середньої освіти, порушення не виявлено; 110 інших об’єктів нагляду, порушення не виявлено.
Продовжується забезпечення щоденного контролю за роботою агропродовольчих ринків. За попередній тиждень там були проведені 139 позапланових перевірок з питань дотримання протиепідемічних заходів під час карантину, за результатами яких керівникам винесено 28 приписів на усунення виявлених порушень.
Також на контролі фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області – проведення профілактичних та протиепідемічних заходів, зокрема поточної дезінфекції – у торгівельних центрах, ринках, вокзалах, об’єктах торгівлі та громадського харчування, в банках, сільських, селищних радах тощо. За вказаний період здійснено моніторинг 915 заходів поточної дезінфекції на об’єктах різної категорії.
Водночас у пунктах пропуску через державний кордон України оглянуто 2918 транспортних засобів.
Про виконану роботу регулярно інформується обласний штаб, інші зацікавлені установи й організації і Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
З метою запобігання поширенню захворювання COVID-19 фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області надають відповідні рекомендації щодо, здійснення профілактичних заходів, в т.ч. необхідної кількості засобів індивідуального захисту, деззасобів, нанесення дистанційних розміток, кількості одночасного перебування споживачів, фасування продуктів харчування та ін.