Приведення регулювання у сфері ветеринарної медицини та благополуччя тварин у відповідність до актів права ЄС – це головна тема засідання підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, до якої долучились представники Держпродспоживслужби.
«Запровадження в Україні вимог до благополуччя тварин, прозора система реєстрації ветеринарних препаратів та чіткі правила біобезпеки на різних етапах утримання тварин – це важливі критерії, які повинні дати поштовх розвитку ветеринарної медицини. Ми потребуємо цих змін, не тільки в рамках євроінтеграції, а і розвитку нашої країни як потужного експортера харчової продукції. Вдячний народним депутатам України та профільному міністерству, що залучили нашу службу до такої співпраці. Впевнений, що спільна робота зміцнить позицію України під час скринінгу українського законодавства до норм та стандартів ЄС в рамках переговорного розділу 12 «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика»», - зазначив Сергій Ткачук, Голова Держпродспоживслужби
Держпродспоживслужба як компетентний орган у галузі ветеринарної медицини запропонувала ряд змін до законопроєкту. Це йде мова про визначення терміну «біобезпеки», категоризацію захворюваності в залежності від впливу на їх здоров’я тварин та економіку держави, тощо.
За словами заступника Голови Держпродспоживслужби Володимира Кустурова запропонована категоризація захворювань дозволить застосовувати заходи реагування залежно від категорії захворювань, а також надасть змогу опрацьовувати підзаконні акти без необхідності внесення додаткових змін до Закону України «Про ветеринарну медицину».
Запропоновані зміни спрямовані на посилення відповідності положень проєкту актам права Європейського Союзу. Вони сприятимуть підвищенню готовності та спроможності України реагувати на надзвичайні ситуації, пов’язані зі спалахами захворювань тварин, а також розширюють можливості відкриття ринку Європейського Союзу для нових груп товарів. Крім того, їх впровадження дозволить ефективно застосовувати принцип зонування при спалахах захворювань в Україні.