Сьогодні поговоримо про зайвий шум. В прямому значенні цього слова. Який шум є прийнятним, згідно чинного законодавства, а який порушує права громадян.
Статтею 24 Закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” покладається обов’язок на всіх громадян, а також підприємства, установи, різні організації, державні та місцеві органи влади дотримуватися встановлених санітарними правилами норми допустимого шуму і звучання.
В нічний час (від 10 години вечора до 8 ранку) заборонено:
- гучно співати і кричати;
- використовувати феєрверки, салюти, апаратуру, яка відтворює звук;
- використовувати обладнання, що генерує шум .
Для оцінки рівня шуму в житлових приміщеннях сформульовані загальні норми допустимої гучності, що регламентуються наказом МОЗ від 22.02.2019 № 463.
Але є випадки, коли заборона на перевищення встановленого рівня шуму не поширюється (ч. 5 ст. 24 закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”), а саме:
- за наявності екстреної ситуації (наприклад аварія, пожежа, потоп, впало дерево на будинок тощо);
- якщо отримано дозвіл місцевої ради на проведення салютів, феєрверків в заборонений час;
- відзначення святкових, неробочих днів, днів міста, змагань та інших свят, позначених в рішення сесії місцевої ради;
- надання невідкладної допомоги;
- попередження і припинення порушень закону;
- коли шум в закритому приміщенні, за умови що він не поширюється за межі цього приміщення і його не чутно жителям прилеглих квартир;
- якщо джерелами шуму є обладнання та механізми, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умови прийняття всіх невідкладних заходів, які мінімалізують проникнення шуму в прилеглі приміщення;
- проведення зборів, мітингів, демонстрацій і походів, якщо про це своєчасно повідомлені органи місцевого самоврядування.