Днями в Києві відбувся семінар «Біотехнології в аграрному секторі: міжнародний досвід державного регулювання та розвитку ринків», організаторами якого виступили Закордонна сільськогосподарська служба Міністерства сільського господарства США (FAS/USDA) у співпраці з Інститутом Сільського Господарства та Харчових Технологій (США) та з Аграрним Дорадчим Центром BRIDGES. В заході брали участь, зокрема, фахівці Держпродспоживслужби.
Наразі Україна активно впроваджує європейський та євроатлантичний досвід регулювання та контролю в сфері застосування генно модифікованих організмів, тому залучення фахівців органів влади до таких заходів сприяє поглибленню та систематизації знань, які допоможуть прокласти власний курс України на розвиток ефективного та відповідального аграрного сектору.
Під час семінару презентовано та представлено для обговорення учасників інформацію щодо різних концепцій міжнародного досвіду застосування сучасних біотехнологій, в тому числі ГМО, в сільському господарстві. Також у присутніх була нагода ознайомитись з нормативною базою Європейського Союзу, США і Канади та краще зрозуміти регуляторну політику щодо біотехнологій на глобальному рівні.
Довідково. В серпні ухвалено Закон України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», який вводиться в дію через три роки. Протягом цього часу Кабінет міністрів України та відповідні органи державної влади мають забезпечити приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.