У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області відбулася розширена нарада під головуванням заступника Голови Держпродспоживслужби Володимира Кустурова за участі керівників районних управлінь, ветеринарних інспекторів на державному кордоні, фахівців лабораторій та лікарів ветеринарної медицини.
Під час наради обговорили актуальну епізоотичну ситуацію в регіоні, насамперед загрози, пов’язані з спалахами захворювання ящуру у сусідніх країнах, африканською чумою свиней та сказом. Значну увагу приділили питанням організації ветеринарно-санітарного контролю, посиленню заходів біобезпеки на кордоні, заборона випасу худоби у прикордонних районах і запровадженню дезінфекційних бар’єрів на контрольно-пропускних пунктах.
“Ситуація з ящуром у Словаччині та Угорщині залишається серйозним викликом. Закарпаття як один із ключових прикордонних регіонів відіграє важливу роль у захисті території України. Ми повинні усвідомлювати реальну загрозу для тваринництва та економіки держави й зробити все можливе, аби не допустити занесення ящуру,” — наголосив заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Кустуров.
“Ми вживаємо всі необхідні заходи — від активного інформування населення та власників тварин до тісної взаємодії з місцевою владою, правоохоронними органами та прикордонною службою. Лише завдяки спільним зусиллям ми зможемо ефективно протистояти цій загрозі,” — підкреслив Начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Віталій Дзюба
Під час наради також відзначили позитивні результати: з початку року в області не зафіксовано жодного випадку африканської чуми свиней.
Окремо обговорили підготовку до кампанії з вакцинації тварин та розповсюдження антирабічних приманок для диких м’ясоїдних тварин, яка стартує 1 травня і охопить територію понад 7 тисяч квадратних кілометрів.
У рамках робочої поїздки Володимир Кустуров особисто відвідав контрольно-пропускні пункти на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною, де перевірив організацію ветеринарно-санітарного контролю та обговорив додаткові заходи щодо посилення біобезпеки.