7-10 лютого у місті Дніпро відбувся очний тематичний тренінг із упровадження програм з профілактики інфекцій та інфекційного контролю, який організували представники Центру громадського здоров’я та експерти ВООЗ в Україні. У тренінгу взяла участь головна спеціалістка відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Марина Вітер. Захід проведено відповідно до вимог законодавства, враховуючи обмеження воєнного стану.
Навчальний тренінг призначався для лікарів-епідеміологів, лікарів-бактеріологів, представників відділів інфекційного контролю закладів охорони здоров’я. На тренінгу було висвітлено інформацію щодо організації епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, раціонального використання антимікробних препаратів, моніторингу гігієни рук, підходів до поводження з медичними відходами, мікробіологічних аспектів досліджень зразків біологічного матеріалу, заходів захисту (стандартним та заснованим на шляхах інфікування).
Акцентовано увагу на змінах у чинному законодавстві щодо поводження з небезпечними медичними відходами, раціонального використання антибіотиків з метою попередження лікування інфекцій, викликаних резистентними мікроорганізмами, значну увагу приділено особливостям відбору зразків, мікробіологічної діагностики та периопераційної профілактики при наданні медичної допомоги військовослужбовцям, з урахуванням етапів евакуації.
Відпрацьовано практичні навички зі здійснення рутинного епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, організації інфекційного контролю за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, практиками використання засобів захисту та гігієни рук.
Наразі тренінг є дуже актуальним для медичних закладів в умовах дії воєнного стану та надання значного обсягу медичної допомоги пораненим.