В Дніпрі відбувся навчальний тренінг з профілактики інфекцій та інфекційного контролю
опубліковано 16 лютого 2023 року о 09:26

7-10 лютого у місті Дніпро відбувся очний тематичний тренінг із упровадження програм з профілактики інфекцій та інфекційного контролю, який організували представники Центру громадського здоров’я та експерти ВООЗ в Україні. У тренінгу взяла участь головна спеціалістка відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Марина Вітер. Захід проведено відповідно до вимог законодавства, враховуючи обмеження воєнного стану.

Навчальний тренінг призначався для лікарів-епідеміологів, лікарів-бактеріологів, представників відділів інфекційного контролю закладів охорони здоров’я. На тренінгу було висвітлено інформацію щодо організації епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, раціонального використання антимікробних препаратів, моніторингу гігієни рук, підходів до поводження з медичними відходами, мікробіологічних аспектів досліджень зразків біологічного матеріалу, заходів захисту (стандартним та заснованим на шляхах інфікування).

Акцентовано увагу на змінах у чинному законодавстві щодо поводження з небезпечними медичними відходами, раціонального використання антибіотиків з метою попередження лікування інфекцій, викликаних резистентними мікроорганізмами, значну увагу приділено особливостям відбору зразків, мікробіологічної діагностики та периопераційної профілактики при наданні медичної допомоги військовослужбовцям, з урахуванням етапів евакуації.

Відпрацьовано практичні навички зі здійснення рутинного епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, організації інфекційного контролю за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, практиками використання засобів захисту та гігієни рук.

Наразі тренінг є дуже актуальним для медичних закладів в умовах дії воєнного стану та надання значного обсягу медичної допомоги пораненим.

На малюнку зображений учасник тренінгу На малюнку зображений учасник тренінгу
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux