УЗА та Держпродспоживслужба домовились про узгодженість дій при експорті зерна до Китаю
опубліковано 21 травня 2021 року о 12:28

Додаткові заходи контролю якості та безпечності продукції під час експорту до Китаю. Така домовленість між Українською зерновою асоціацією та Держпродспоживслужбою зафіксована у Меморандумі про узгодженість дій при експорті зерна до Китайської Народної Республіки. Меморандум підписали Президент УЗА Микола Горбачьов та Голова Служби Владислава Магалецька.

«УЗА завжди тісно співпрацює з державними органами влади задля розвитку зернового сектору в Україні. Наші спільні ініціативи з Держпродспоживслужбою покликані сприяти збереженню позицій українського зерна на китайському ринку. Адже Китай за останні роки став одним з головних покупців українського зерна. На нашу думку вкрай важливо спільно реагувати на виклики на світовому ринку та спільними зусиллями підвищувати якість та безпечність українського зерна для покращення його конкурентоздатності та затребуваності в наших торгівельних партнерів», - зазначив Президент УЗА Микола Горбачьов.

«Для того, щоб оперативно вирішувати всі питання, які виникають при здійсненні міжнародної торгівлі, дуже важливо мати пряму комунікацію з профільними асоціаціями та виробниками. Саме таку комунікацію налагоджуємо з УЗА. Впевнена, що разом нам вдасться суттєво зменшити кількість нотифікацій та вирішити проблемні питання виробників, з якими вони зіштовхуються при експорті», - зазначила Владислава Магалецька.

УЗА та Держпродспоживслужба в рамках Меморандуму домовилися рекомендувати бізнесу додаткові заходи контролю відповідності фітосанітарного стану зерна, в тому числі контролю якості та безпечності, для експорту до Китаю. Зокрема, рекомендувати суб’єктам господарювання здійснювати додаткові відбори проб зерна з автотранспорту та додаткові заходи контролю в місцях зберігання, зерно з яких планується експортувати в КНР. Також суб’єктам господарювання буде рекомендовано запровадити додаткові заходи контролю щодо відповідності фітосанітарного стану зерна (в тому числі контролю якості та безпечності), яке буде експортоване до КНР, шляхом контролю середньодобових проб як візуально, так і з відбором зразків. Рекомендувати зацікавленим суб’єктам господарювання аграрного ринку не допускати формування експортних партій зерна до КНР, що уражене, пошкоджене чи засмічене шкідливими організмами, що заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР. Також сторони домовилися сприяти ефективному обміну інформацією та офіційними документами, що підтверджують виявлення зерна, що уражене, пошкоджене чи засмічене шкідливими організмами, які заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР.

Такі кроки, розроблені рекомендації та самоконтроль суб’єктів господарювання, дозволять забезпечити експорт зерна до Китаю з усіх без виключення регіонів України з відповідним дотриманням вимог Протоколів.

Китай сьогодні є лідером з імпорту українського зерна, тому українським виробникам та експортерам важливо координувати свої дії з державними органами влади щодо якості та безпечності продукції для збереження позицій українського зерна на перспективному китайському ринку. В поточному сезоні Китай вже імпортував 11,9 млн т або 29% із загального обсягу українського експорту 41 млн т зернових. З цього обсягу близько 9 млн т припадає на кукурудзу, 2,86 млн т – на ячмінь. Також Україна експортувала в поточному сезоні до Китаю понад 1,8 млн т соняшникового шроту (49% від загального обсягу експорту) та понад 1 млн т соняшникової олії (близько 24% від загального обсягу експорту).

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux