Сьогодні, 31 травня, відзначається Всесвітній день без тютюну, головною метою якого є широке інформування суспільства про згубний вплив паління на здоров’я людини.
Тютюнопаління залишається однією з найпоширеніших шкідливих побутових звичок у світі та основною причиною передчасної смерті. Особлива небезпека полягає і в тому, що курці завдають шкоди не лише собі, а й оточуючим, в цигарковому димі міститься дуже багато отруйних речовин, які шкодять організму вимушених курців.
На жаль, в Україні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни, а реклама цигарок згубно впливає на молодь, яскраві зображення та гучні заклики зіграли не останню роль у бажанні затягнутися.
Фахівці Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадують, що згідно статті 22 Закону України "Про рекламу" рекламувати тютюнові вироби заборонено:
на радіо, телебаченні та інших засобах масової інформації;
у наукових, довідкових та літературно-художніх виданнях;
засобами внутрішньої та зовнішньої реклами;
на транспорті та у місцях проведення масових заходів;
у мережі Інтернет, крім веб-сайтів, призначених для повнолітніх осіб, обов'язковою умовою доступу до яких є попередня ідентифікація віку користувачів.
Окрім того, реклама тютюнових виробів забороняється, якщо:
беруть участь, у якості моделей, особи віком до 18 років;
містить зображення процесу паління;
розташовується ближче 300 метрів прямої видимості від ДНЗ та закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років;
формує думку, що паління є важливим фактором у досягненні успіху в спортивній/соціальній/сексуальній сферах;
формує думку, що паління тютюнових виробів має лікувальні/заспокійливі властивості або містить зображення лікарів;
заохочує до паління або негативно розцінює факт утримування від паління;
створює враження, що більшість людей палить.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області пильно слідкують за рекламою, попереджають створення та розповсюдження забороненої реклами.
Якщо ви побачили рекламу тютюнових виробів, яка не відповідає вищезазначеним вимогам - обов'язково зробіть фото та надішліть скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби у вашій області!