Як посилити оперативність встановлення джерел, шляхів передачі, локалізації та ліквідації спалаху грипу? Трьохденні навчання на таку тему відбулися у Черкасах. Участь у них узяли фахівці Держпродспоживслужби з 12-ти областей та м. Києва, загалом понад 20 осіб.
Симулятивний тренінг проходив за сприяння Представництва ЄС в Україні та проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».
Окрім теоретичної частини, для учасників було організовано і практичну. Вони відпрацьовували навички на одній із птахофабрик Смілянщини, де було штучно змодельовано спалах грипу птиці. На практиці, ветеринарні фахівці встановлювали джерело спалаху, виявляли ймовірні шляхи передачі збудника захворювання, відбирали зразки та збирали епідеміологічний анамнез у працівників підприємства і населення. Це дало змогу поновити та удосконалити знання у даному напрямку.
По завершенню симулятивного тренінгу, його учасники отримали сертифікати. Серед них - Віктор Маламуж, заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної служби Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області:
- «Нашим головним завданням було опанувати європейські техніки протидії розповсюдження спалаху грипу птиці, адже триває процес адаптації українського законодавства до європейського, - розповів Віктор Маламуж – Ми відпрацьовували алгоритм дій нашої ветеринарної служби у разі підозри чи виникнення високопатогенного грипу птиці, що дає можливість оперативно збирати дані згідно із відповідними процедурами, передбаченими у такій ситуації».
Нагадаємо, що птахівництво в Україні є однією із пріоритетних галузей, яка забезпечує експорт м’ясної продукції до багатьох країн світу. Тож, спалах грипу птиці становить пряму загрозу промисловому птахівництву.
У червні планують провести симулятивний тренінг для фахівців Держпродспоживслужби решти областей.