Світовий банк відзначив зусилля Держпродспоживслужби у будівництві прикордонних інспекційних постів
опубліковано 11 лютого 2022 року о 09:13

Світовий банк відзначив зусилля Держпродспоживслужби у будівництві прикордонних інспекційних постів для контролю безпечності харчових продуктів. Зокрема, була проведена значна підготовча робота по відбору перших ділянок для будівництва, екологічна та соціальна оцінка по стандартам Світового банку, розроблено технічне завдання на підготовку інженерно-конструкторських робіт. Про це йдеться у листі Світового банку на адресу голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Світовий банк і надалі продовжуватиме підтримку в створенні умов для прискорення приватних інвестицій у сільське господарство та підтримку малих та середніх підприємств. Підготовча робота щодо будівництва прикордонних інспекційних постів (ПІП) реалізується у рамках «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Прикордонні інспекційні пости контролюватимуть безпечність харчових продуктів, ґрунтуючись на вимогах та найкращих практиках ЄС, та відслідковуватимуть відповідність продукції санітарним та фітосанітраним заходам. На даний час призначені прикордонні інспекційні пости відсутні на території України, а контроль здійснюється у митницях призначення в середині країни.

В рамках проєкту здійснюється спільна робота з Міністерством економіки, Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством фінансів, Державною митною служби, Державною прикордонною службою, Міністерством регіонального розвитку, Міністерством юстиції та Держгеокадастром .

План дій в включає в себе покращення системи простежуваності продуктів харчування з наголосом на продукцію тваринного походження, створення відкритої інтерактивної платформи по санітарним та фітосанітарним заходам, технічним бар’єрам та іншим вимогам до експортерів продукції АПК на міжнародних ринках, а також будівництво десяти пунктів інспекційного пропуску (ПІП) на кордонах з країнами ЄС, які матимуть необхідну технічну базу для проведення контролю щодо СФЗ та безпечності харчових продуктів.

Довідково. Будівництво прикордонних інспекційних постів відбуватиметься відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» № 2042 від 18.05.2017 та Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27.08.2019, яка набула чинності 20.05.2020.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux