Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Охтирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в ході зариблення мальком однорічкою товстолоба на водному об'єкті ФОП Заставенко В.В. у с. Боромля, проведена інформаційно-роз'яснювальна робота, щодо важливості вчасного проведення профілактичних заходів шляхом паразитологічного та гідрохімічного моніторингу, задля недопущення паразитарних та інфекційних захворювань риби, а також підвищення ефективності їх діяльності та якості продукції.
Як відомо, причиною більшості хвороб риб є втручання людини: порушення природних умов життя риб, безконтрольне застосування хімічних засобів, порушення біобалансу у водоймах, правил утримання риб та методів селекції. В результаті захисні сили організму риб слабшають, а паразити та патогенні мікроорганізми пристосовуються до нових умов і спричиняють хвороби риб, які, на жаль, часто закінчуються загибеллю вихованців.
Ослаблені риби втрачають здатність чинити опір інфекціям і хворіють частіше, тому необхідно дбати про зміцнення імунітету мешканців ставка, це значно знизить ризик розвитку багатьох захворювань.
Усі хвороби ставкових риб можна умовно поділити на кілька груп:
Пам'ятайте, що хвороби риб іноді можуть бути небезпечними для людей та інших тварин, тому важливо своєчасно виявити проблему і забезпечити рибам адекватне лікування.