Чим кастрація відрізняється від стерилізації? Що гуманніше: унеможливити розвиток хвороб чи залишити свого пса або кота «справжнім чоловіком»? Що вважається меншим гріхом: топити, закопувати кошенят і цуценят або викидати їх напризволяще обабіч дороги чи в лісі? У якому випадку Закон про обов’язкову стерилізацію може у нас спрацювати? Відповіді на ці та інші запитання прозвучали у програмі «Праймвечір. Акценти» на радіо «Чернігівська хвиля», участь у якій взяв провідний лікар Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини Сергій Чаплієв.
Під час ефіру фахівець відповідав на запитання ведучої, спрямовані ознайомити власників тварин з кастрацією як методом хірургічної контрацепції, що застосовується у ветеринарії, коли перед господарями чотирилапих постає проблема можливої вагітності тварин. Найчастіше стерилізуються собаки і кішки. Також цей метод бажано застосовувати щодо безпритульних тварин, щоб уникнути неконтрольованого зростання їх чисельності.
За словами Сергія Чаплієва, краще проводити процедуру стерилізації у віці 4-7 місяців. Адже до 4 місяців органи тварини ростуть, і часткове їх видалення може призвести до порушення росту або деформації інших органів, організм ослаблений та важко переносить наркоз.
У більш похилому віці з’являються проблеми із сердцево-судинною системою, що є протипоказанням до операції.
З-поміж основних причин проведення стерилізації тварин представник державної ветмедицини назвав регуляцію їх чисельності, попередження небезпечних для здоров’я хвороб, зокрема таких, як піометра (гнійне запалення матки), онкозахворювання (пухлини, кісти), несправжня вагітність.
Існує думка, що кастровані тварини живуть на 3-5 років довше та якісніше, а ризик онкозахворювань значно знижується. Крім того, вони не мітять територію, рідше беруть участь у бійках, більш слухняні, менш дратівливі та агресивні як по відношенню до людей, так і до інших тварин.