Делегація Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на чолі із заступником Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергієм Захаріним долучилася до роботи конференції «Органічний сектор України в процесі інтеграції до ЄС – виклики, можливості та повоєнна стійкість», що проведена в рамках програми Міжнародної виставки органічних продуктів «BIOFACH 2025».
Нагадуємо, що BIOFACH — це щорічна міжнародна та найбільша виставка у Європі, що охоплює сферу органічних харчових продуктів, напоїв і непродовольчих товарів. У роботі виставки беруть участь 24 провідних українських виробників органічної продукції.
Ключову доповідь про стан та перспективи розвитку органічного виробництва в Україні, зокрема в частині гармонізації законодавства України та ЄС в цій сфері, зробив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Під час секційної роботи Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука забезпечується оперативне та результативне опрацювання новітніх документів з питань організації державного контролю за безпечністю та окремими показниками якості харчової продукції (зокрема, задля своєчасного виявлення порушень маркування згідно з вимогами, встановленими законодавством у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції). Спільно з колегами з інших державних органів здійснюється робота з імплементації нового органічного законодавства ЄС. Наразі в Україні у органічному сільському господарстві використовується понад 1% земель сільськогосподарського призначення, але у найближчі роки цей показник може значно зрости, а обсяг вкладених інвестицій у цю сферу щорічно збільшується.
«Національне органічне законодавство України було приведено у відповідність до законодавства Європейського Союзу шляхом прийняття у 2018 році Закону, яким імплементовано низку Регламентів ЄС у сфері органічного виробництва та маркування органічної продукції. Але протягом останнього часу в ЄС було ухвалено низку актів, які можна об’єднати поняттям «нове органічне законодавство» - його ідеологія спрямована на забезпечення довіри споживачів до продукції, маркованої як органічна, удосконалення механізму державного контролю виробництва та обігу органічної продукції, розширення категорій продукції, яку можна сертифікувати як органічну, посилення вимог до органічної продукції, яка ввозиться з третіх країн до держав-членів Європейського Союзу. Наразі здійснюється кропітка і системна робота, аби вивчити кращі європейські технології та алгоритми щодо контролю у сфері органічного виробництва, та імплементувати ці практики в Україні. Користуючись нагодою, закликаємо до спільної злагодженої роботи всіх зацікавлених і небайдужих фахівців», - зазначив Сергій Захарін.