Науковці інститутів Держпродспоживслужби обговорили перспективи розширення досліджень у сфері біохімії та біотехнологій
опубліковано 26 грудня 2024 року о 13:09

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін взяв участь у круглому столі з питань активізації актуальних досліджень у сфері біохімії та біотехнологій, що проведений на майданчиках Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ).

Учасники круглого столу: науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, науковці науково-дослідних інститутів, представники Головного управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області, фахівці лабораторій.

Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука здійснюється робота, спрямована на активізацію взаємодії установ служби із науковими установами та закладами вищої освіти. Науково-дослідні інститути Держпродспоживслужби виконують низку проривних досліджень, спрямованих на вирішення конкретних методичних та практичних проблем щодо подальшого зміцнення епізоотичного благополуччя. Серед найбільш актуальних питань: розробка ефективних моделей моніторингу антибіотикорезистентності у ветеринарній медицині, впровадження методик визначення біоеквівалентності, розробка інноваційних підходів до контролю безпечності харчових продуктів і води, доклінічні та клінічні випробування ветеринарних препаратів та кормових добавок та ін. Нині виконуються роботи з розробки, апробації та корекції заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою економічною програмою проведення моніторингу залишкових кількостей ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження і кормах, а також харчових продуктах. Не дивлячись на вжиті заходи, доцільне проведення актуальних досліджень, спрямованих на подальше зміцнення біологічної безпеки у держави, в тому числі в частині розробки та впровадження новітніх методів лабораторної діагностики.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський розказав про актуальні проблеми організації підтримки біологічної безпеки на території регіону, а також запевнив у високій зацікавленості взаємодії із провідними закладами вищої освіти. Зокрема, закликав студентів університету проходити практику в органах та установах Держпродспоживслужби.

Головний науковий співробітник відділу наукового забезпечення процесів стандартизації, метрології та оцінки відповідності Державного науково-контрольного інституту біотехнологіі і штамів мікроорганізмів Держпродспоживслужби Володимир Чумаченко зробив доповідь та презентацію про наукові теми і проекти, що виконуються в інституті, а також стратегічні перспективи розвитку в контексті сучасних викликів.

З цікавими доповідями виступили завідувачка кафедри біохімії та біотехнології університету професорка Марія Байляк (щодо перспективних спільних досліджень у сфері безпечності харчових продуктів, біотехнологій та аналітичної біохімії) та завідувачка кафедри біології та екології доцентка Мирослава Миленька (щодо організації прикладних еколого-біологічих досліджень, зокрема пов’язаних з ідентифікацією біологічних наслідків військових дій, екотоксикологічними і біомоніторинговими дослідженнями).

Ректор університету Ігор Цепенда розказав про ключові результати наукових досліджень, виконаних на базі МНЦ “Обсерваторія” і дендрологічного парку “Дружба”. Зокрема, наявне обладнання дозволяє здійснювати моніторинг кліматичних змін і на цій основі будувати довгострокові метеорологічні прогнози, що використовуються для прогнозування врожайності різних сільськогосподарських культур. Окрім того, значно розширено тематику досліджень у сфері біохімії рослин, у першу чергу за рахунок впровадження новітніх методик, розроблених науковцями університету.

«Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів приділяє велику увагу організації співробітництва з науковими установами та закладами вищої освіти. Зокрема, при Держпродспоживслужбі працює Науково-методична рада, яка об’єднує 160 науковців та фахівців різних спеціальностей, завдяки чому у нас є можливість мати науково значущу інформацію про стан та перебіг тих або інших біологічних процесів, а також про проблематику розвитку сфери ветеринарної медицини. Спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника ми провели круглий стіл, під час якого наукові та практичні працівники обмінялися думками щодо різних аспектів взаємодії, зокрема профілактики небезпечних хвороб тварин. Користуючись нагодою, запрошую всіх здобувачів освіти на проходження практики в установах та підприємствах Держпродспоживслужби, а випускників – до роботи. Ми маємо низку достойних вакансій, багато цікавої роботи», – зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux