Кіровоградщина наразі лишається тиловою областю, тож основним нашим завданням є надання допомоги тим, хто її найбільше потребує. Мова іде як про внутрішньо-переміщених осіб, які через військові дії зі сторони росії вимушені були покинути свої домівки, так і про тих, хто перебуває на деокупованих територіях та там, де йдуть активні бойові дії.
Силами управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з перших днів війни було організовано роботу гуманітарного хабу, що формував, вантажив та відправляв гуманітарну допомогу на північ та схід України, знайдено складське приміщення і транспорт для перевезення. Гуманітарні вантажі, складені турботливими руками наших працівників (в середньому близько 22 тонн кожна партія), доставляли в Краматорськ, Харків, Суми, Київ, Ірпінь, інші населені пункти Київської області. Неодноразово формувалася допомога для населених пунктів Миколаївської області, в якій тимчасово концентрувалися переселенці з південної частини України.
Аби підтримати співвітчизників та забезпечити їх найнеобхіднішим, працівники Держпродспоживслужби Кіровоградщини щоденно комплектували гуманітарні вантажі за зверненнями органів місцевого самоврядування, громадських організацій, медичних та соціальних закладів, установ, в яких перебувають українці, що прибули із місць активних бойових дій. Так, понад 70 гуманітарних вантажів, сформованих силами наших працівників, отримали 22 громади Кіровоградщини для установ, які приймають переселенців та надають допомогу. Деякі заклади зверталися з заявками повторно, адже потреба в найнеобхіднішому є постійно.
Окрім наших професійних обов’язків та тих нових завдань, які з’явилися, звичайно кожен працівник, залежно від своїх можливостей та внутрішнього потенціалу, намагався внести свій особистий внесок в допомогу, окрім фінансової підтримки нашої армії. Тобто наші працівники в містах і районах долучаються до волонтерства і безпосередньо готують їжу, консерви, печуть пиріжки, плетуть маскувальні сітки, шиють балаклави і розгрузки в швейних цехах, допомагають гуманітарною продукцією, одягом, засобами гігієни. На постійній основі здійснюється робота в благодійних групах Кіровоградщини – «Кухонька Маловисківського краю», «Птахи Фенікса», «Піксельні майстрині», «Підтримка ССО 3 полк».
Спеціалісти Головного управління на постійній основі підтримують благодійні ініціативи й донати на допомогу армії, зокрема за програмами: «Повернись живим», «Люті птахи України», «Невідкладний донат», благодійна акція #Super Coins Національного банку України та Superhumans Center (сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни).
В тому числі працівники Головного управління та підпорядкованих установ перерахували 5% від посадового окладу для потреб НДЛС
«Охматдит»: Головне управління – 142 тис. грн, підпорядковані установи – 94 тис. грн.
Активну волонтерську позицію займає і колектив управління фітосанітарної безпеки Головного управління, який безпосередньо або через волонтерський фонд постійно надає допомогу ЗСУ в забезпеченні нагальних потреб, а саме: ремонт автомобілів, закупівля різних видів дронів та детекторів дронів «Цукорок» для збереження життів захисників. Також варто відзначити волонтерський внесок Наталії Щербак – головного спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна, яка починаючи з 22.02.2022 не зупиняючись постійно працює в складі волонтерської групи «Кухонька Маловисківського краю» та забезпечує замовлення підрозділів ЗСУ з різних напрямків, зокрема продуктами харчування.
Частина наших працівників з перший днів війни пішла служити в ЗСУ чи тероборону або були мобілізовані пізніше й зараз захищають нашу країну. Долучалися наші фахівці і до облаштування полігону однієї з військових частин.
З ініціативи Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука та за сприяння начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука працівники Держпродспоживслужби Кіровоградщини привітали з початком нового навчального року дітей наших колег, які наразі захищають життя українців та відвойовують українські території у жорстокій війні з окупантом.
До школи діти отримали пакунки з різноманітним приладдям, канцтоварами, наборами для творчості, а для малечі підготували іграшки та солодощі.