До Охтирського діагностичного відділу Сумської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 30 серпня звернувся мешканець с. Спірне Великописарівської територіальної громади з приводу загибелі кота, який три дні тому наніс покуси одному із членів його родини.
Спеціалістами лікарні оперативно було відібрано патологічний матеріал та надіслано на лабораторні дослідження в результаті яких було підтверджено захворювання загиблого кота на сказ.
Варто зазначити, що дана тварина була щеплена проти сказу 02.08.2024 року.
Третього вересня відбулось засідання ДНПК при Охтирській районній державній адміністрації. Рішенням №8 від 03.09.2024р. визначено межі карантинної зони та затверджено план заходів по ліквідації вогнища сказу.
Нагадуємо, що сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.
Якщо вас укусила домашня чи безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!