Загальні правила відбору, пакування та транспортування зразків, а також документальний порядок оформлення супровідних документів розглянули фахівці Держпродспоживслужби під час всеукраїнського семінару на тему «Відбір зразків під час заходів державного контролю», який відбувся на Полтавщині.
Цей захід об’єднав понад 200 представників територіальних органів Держпродспоживслужби. Семінар складався з двох взаємодоповнюючих частин: теоретична та практична.
«Побудова ефективної системи контролю безпечності харчових продуктів, особливо в наближенні європейського майбутнього нашої держави – це ціль Держпродспоживслужби. Кожен етап, кожен крок повинен бути налагоджений. І наразі розпочинаєм з першого етапу – відбору зразків!» - зазначив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян у вітальному слові.
Блок роботи щодо відбору зразків під час заходів державного контролю виконують державні ветеринарні інспектори та фахівці лабораторної мережі Держпродспоживслужби. І тут важливо якісно та точно оформляти документацію, що в подальшому забезпечить прозорість та простежуваність процесів державного контролю.
Під час теоретичної частини семінару учасники розглянули:
Важливою частиною семінару – це практична частина, під час якої учасникам проводилась демонстрація щодо відбору зразків в частині опломбування, маркування, пакування, транспортування та оформлення актів, а також приймання зразків.
За словами Олега Осіяна, проведення таких масштабних семінарів є частиною системи безперервності професійного навчання для фахівців Держпродспоживслужби, що дозволить в подальшому зростити когорту професіоналів для захисту здоров’я рослин, тварин та людини.
Довідково. Захід організовано на базі Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області за сприяння апарату Держпродспоживслужби, Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та експертної підтримки ДНДІЛДВСЕ та Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.