Високопатогенний грип птиці (ВПГП) - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. ВПГП є частиною програм моніторингу ВООЗ, оскільки, окрім значних економічних збитків, має серйозні наслідки для суспільства в усьому світі.
Пташиний грип передається домашній птиці від диких птахів, у яких захворювання може протікати безсимптомно, тому для уникнення зараження поголів’я ВПГП як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах варто дотримуватись заходів біобезпеки.
Держпродспоживслужба нагадує - для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:
З метою недопущення поширення збудника грипу птиці необхідно вжити заходи з ліквідації осередку захворювання. При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.
Детальніше про симптоми грипу птиці, заходи біобезпеки та локалізації спалахів захворювання – в інфографіках, підготовлених за підтримки європейського проєкту EU4SaferFood.