Станом на 1 січня 2020 року до Державного реєстру потужностей внесено понад 288,3 тис. операторів ринку. У зв’язку з припиненням діяльності виключено з реєстру впродовж року майже 13,2 тис операторів ринку.
Про це повідомив т.в.о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час публічного звіту про результати діяльності Служби за 2019 рік.
За її словами, на початок 2019 року, кількість операторів ринку, які були внесені Державного реєстру потужностей, становила понад 238,7 тис.
«Аналіз обсягів державної реєстрації свідчить про те, що торік процедуру державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу пройшли майже 50 тис. операторів ринку. Ми очікуємо, що така тенденція збережеться і в 2020 році», - наголосила Ольга Шевченко.
Нагадаємо, що Державний реєстр потужностей операторів ринку харчових продуктів (наказ Мінагрополітики України від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам») набув чинності 4 квітня 2016 року. Відтоді відповідно до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
Для державної реєстрації потужності достатньо подати заяву територіальному органу Держпродспоживслужби. Реєстрація здійснюється безоплатно впродовж 15 робочих днів після отримання заяви.
Неподання суб’єктом господарювання заяви про державну реєстрацію потужностей, тягне за собою накладення штрафу:
на юридичних осіб - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат,
на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.