У 2020 році в супроводі фітосанітарних сертифікатів з України експортовано понад 54,3 млн. тонн зернових та олійних культур. Основними країнами, до яких здійснювався експорт зернових, зернобобових та олійних культур, в минулому році стали КНР, Єгипет та країни ЄС. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час онлайн-заходу TREND&HEDGE CLUB «ДПСС на варті: якість українського збіжжя та ціна міжнародної репутації».
За словами Владислави Магалецької, прогнозується, що протягом наступних 10 років Україна покращуватиме свої позиції на світовому ринку зерна і, потенційно, увійде до топ-5 країн експортерів зернових, збільшивши свою частку до 14%.
При цьому дуже важливою умовою є збереження високої якості та безпечності української продукції, а також її відповідність вимогам країн-партнерів. Завданням є мінімізація кількості нотифікацій (офіційних повідомлень від міжнародних партнерів щодо невідповідності вітчизняної продукції окремим показникам). З початку року надійшло 14 таких нотифікацій від Таїланду, Білорусі, Пакистану та КНР.
«У нас дуже велика відповідальність в частині збереження іміджу нашої країни та створення необхідних умов для розвитку українського експорту. В цих напрямках маємо об’єднати зусилля та працювати спільно з українськими виробниками для того, щоб українська продукція асоціювалася виключно зі знаком якості. Це наша спільна справа й мета», - підкреслила Владислава Магалецька.
Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.