Кіровоградщина: відбулась чергова зустріч в рамках регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу»
опубліковано 16 травня 2025 року о 15:58

У рамках регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» в Кіровоградській обласній військовій адміністрації пройшла інформаційна зустріч із представниками органів місцевого самоврядування територіальних громад та суб’єктами господарювання з питань дотримання вимог антитютюнового законодавства, недопущення занесення та поширення ящуру тварин, а також фітосанітарних вимог до країн-партнерів міжнародної торгівлі. Спікерами заходу стали в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор П’яничук, в. о. першого заступника начальника Руслан Крайносвіт та заступник начальника управління фітосанітарної безпеки Марина Мезенцева.

Під час свого виступу Ігор П’яничук зосередив увагу на забороні вживання тютюнової продукції, в тому числі електронних сигарет чи кальянів, у приміщеннях закладів ресторанного господарства та відповідальності суб’єктів господарювання в разі виявлення таких порушень.

Право споживачів на бездимне середовище захищене, зокрема, Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», а тому в разі виявлення порушень суб’єктами господарювання антитютюнових вимог громадяни можуть звертатися до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами, - зауважив керівник Держпродспоживслужби області.

Руслан Крайносвіт детально розповів про ситуацію з поширення територіями Європейського Союзу захворювання тварин на ящур. Так за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Європейського Союзу наразі зареєстровано 12 спалахів ящуру тварин, а саме: у Німеччині (1), Угорщині (5) та Словацькій Республіці (6). Оскільки дві країни, в яких виявлені спалахи небезпечної як для людей, так і для тварин хвороби, межують з Україною, тому тема ящуру тварин у пріорітеті Держпродспоживслужби.

Доповідач зосередив увагу на етіології захворювання, джерелах збудника, клінічних ознаках, наслідках для тварин, господарств та держави в разі виникнення захворювання. Також зазначив, що з метою недопущення збудника ящура на територію України Держпродспоживслужбою на державному кордоні вживаються посилені заходи, серед яких: забезпечення пропуску пасажирів та екіпажів транспортів через дезінфікуючі килимки; проведення дезінфекції транспортних засобів на пунктах пропуску; забезпечення виконання заборони на ввезення продуктів тваринного походження, в тому числі в ручній поклажі та багажі громадян.

Про фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі поінформувала присутніх Марина Мезенцева. Спікер наголосила на фітосанітарних вимогах ЄС щодо експорту об’єктів регулювання, зокрема деревини ясеню, до країн ЄС та детально зупинилась у своїй промові на міжнародних угодах України з фітосанітарної безпеки, зокрема Протоколах фітосанітарних вимог для експорту ячменю, кукурудзи, сої та гороху до Китайської Народної Республіки.

Також на зустрічі розглянули новий Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, затверджений наказом Мінагрополітики від 27.05.2024 року №1640. Марина Мезенцева акцентувала увагу на тому, що протягом 6 місяців з дати набрання чинності цього наказу, тобто до 16.07.2025 року, особи, зареєстровані відповідно до статті 27 Закону України «Про карантин рослин», зобов’язані пройти реєстрацію в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відповідно до нового Порядку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux