Харківська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів подала проєкт на конкурс грантів за програмою Європейського Союзу LIFE, яка присвячена питанням збереження природи та кліматичних дій.
Заявка передбачає забезпечення Лабораторії новітнім обладнанням для проведення досліджень щодо контролю якості й безпечності продукції, зокрема, під час експорту та імпорту, моніторингових досліджень та забезпечення дотримання вимог країн ЄС щодо вмісту забруднюючих речовин у харчовій, рослинній продукції, кормах, комбікормах, воді, ґрунті, при цьому мінімізуючи негативний вплив людей на довкілля.
Посилити функціонал і технічні потужності Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів планують завдяки придбанню такого обладнання:
«У разі підтримки проєкту грантова допомога покриє до 60 % загальних витрат. Сучасна вимірювальна техніка забезпечить високу якість і точність лабораторних досліджень, що відповідатимуть нормам міжнародних стандартів. Ідеться не лише про продукцію тваринництва та рослинництва, а й про дослідження води, ґрунтів, що допоможе під час усунення наслідків російської агресії та сприятиме відновленню довкілля в повоєнний час», - говорить начальник ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Олена Петренко.
Перспективи застосування новітнього обладнання для покращення екологічного стану навколишнього середовища регіону та грантові можливості начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олена Петренко та виконуючий обов’язки директора Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Валентин Квіт обговорили з директором Департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської обласної військової адміністрації Андрієм Неретою.
Результати оцінювання проєктів мають оголосити у січні-лютому 2023 року.
Довідково. Угоду між Україною та Європейським Союзом про приєднання нашої країни до європейської природоохоронної програми LIFE було підписано 24 червня 2022 року.
Програма LIFE – це фінансовий інструмент ЄС, спрямований виключно на захист довкілля та кліматичні дії. Програма розрахована на 2021-2027 роки із загальним бюджетом 5,4 млрд. євро. На 2022 рік Єврокомісія оголосила 34 конкурсні пропозиції на суму 598 млн. євро. Грантова допомога надається на умовах співфінансування. Мета Програми – відновлення та покращення якості компонентів довкілля, у тому числі повітря, води та ґрунту, а також збереження біорізноманіття та подолання деградації природних екосистем.