ІТ-фахівці Держпродспоживслужби готові до подальшого впровадження системних цифрових реформ
опубліковано 15 січня 2025 року о 11:45

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів онлайн-семінар для IT-фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби.

Ключова тема заходу: підбиття підсумків роботи у минулому році, обговорення перспектив реформ у сфері цифровізації, визначення ключових завдань на 2025 рік.

Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука нині розробляються комплексні рішення, спрямовані на оптимізацію інформаційної інфраструктури служби. Продовжується робота з розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційно-комунікаційних систем (у тому числі публічних реєстрів). Окрім того, проводиться серйозна робота для модернізації наявних інформаційно-комунікаційних ресурсів.

Під час онлайн-семінару було ретельно проаналізовано стан та проблеми розвитку інформаційної інфраструктури служби. Не дивлячись на наявні виклики, у тому числі кібервійну, вдалося виконати ключові завдання та доручення з підтримки належної роботи інформаційно-комунікаційних ресурсів (у тому числі реєстрів). Водночас залишається актуальним питання організації своєчасної та адекватної протидії кібератакам.

Окрім того, грунтовно вивчалися матеріали Міністерства цифрової трансформації України, Держспецзв’язку та інших державних органів. Зокрема, ретельно опрацьовано можливості проекту CDTO Campus щодо підвищення кваліфікації працівників сфери цифрових трансформацій.

Сергій Захарін рекомендував IT-фахівцям територіальних органів Держпродспоживслужби вжити додаткових заходів для підвищення цифрової грамотності користувачів, оскільки інформаційно-комунікаційні технології та електронні сервіси постійно розвиваються і оновлюються. Зокрема, доцільно скористатися наявними програми підвищення кваліфікації, які доступні і в традиційному режимі, і в режимі онлайн. Також доцільно опрацювати Звіт про роботу Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки (СВВ) за 2024 рік, що оприлюднений на сайті Держспецзв’язку.

Перед учасниками семінару також виступили начальник Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Василь Остапчук та начальник відділу адміністрування інформаційних ресурсів Богдан Пустовіт, які розказали про окремі аспекти організації роботи та підтримки функціонування інформаційно-комунікаційних ресурсів в умовах наявних викликів.

«Держпродспоживслужба, її територіальні органи та підвідомчі організації регулярно впроваджують новітні інформаційні рішення, що є запорукою надання громадянам та сумлінному бізнесу державних послуг високої якості в режимі онлайн. Цифровізація дозволяє значно спростити адміністративний процес, усунути бюрократичні перепони, значно скоротити час обробки запитів і ухвалювати виважені державні рішення на основі об’єктивної інформації. Ця робота є складовою виконання великого завдання щодо розбудови системи електронної демократії в нашій країні. Наразі ми супроводжуємо процедури погодження проєкту нормативно-правових актів високого рівня, в яких пропонується унормувати низку питань розвитку інформаційних систем. Одним із чинників високої результативності роботи є злагоджена співпраця з іншими органами влади, а також міжнародними партнерами, і таке співробітництво ми будемо підтримувати. Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів готова і надалі в межах компетенції здійснювати всі необхідні заходи, спрямовані на подальше впровадження цифрових реформ. Україна займає одне з провідних місць в світі за темпами розвитку сервісів електронної демократії, роботи зроблено багато, але попереду – новітні виклики та завдання», – наголосив Сергій Захарін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux