Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін долучився до семінару за програмою «Система кіберзахисту державної установи від А до Я», яку організовано Національним агентством державної служби спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.
У заході взяли участь державні службовці, які обіймають посади категорії А (зокрема, керівники та заступники керівників центральних органів виконавчої влади).
Учасники семінару ретельно опрацювали новели законодавства з питань захисту інформації, кіберзахисту та кібербезпеки. Крім того, розглянуто проблематику організації роботи CDTO та (або) офіцера з інформаційної безпеки, планування та організації заходів із посилення кіберзахисту установи, класифікації кіберінцидентів, алгоритму реагування на різні події тощо.
Голова Національного агентства державної служби Наталія Алюшина у вітальному слові зазначила, що наразі розроблено кілька загальних короткострокових програм з питань кіберзахисту та кібербезпеки. В навчальних планах враховуються новітні виклики, з якими стикаються органи державної влади під час здійснення повноважень в сфері інформаційних технологій. Після повномасштабного вторгнення росії кількість кібератак та кіберінцендентів зросло в рази.
Сергій Захарін розказав колегам, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом жовтня в службі, її територіальних органах, підвідомчих установах та підприємствах проводився Місячник кіберзахисту та кібербезпеки. Було проведено низку навчальних заходів, під час яких державні службовці освоїли новітні методики підтримки кібергігієни робочого місця, а також елементарні знання з питань протидії кібератакам. Крім того, вжито заходів з мінімізації ризику виникнення вразливостей різних інформаційних систем з урахуванням сучасних протоколів.
ІТ-фахівці Держпродспоживслужби ознайомилися з Методичними рекомендаціями щодо підвищення рівня кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, які розміщені на сайті Держспецзв’язку.
«Держпродспоживслужба, її територіальні органи та підвідомчі організації використовують сучасні цифрові технології, що є запорукою надання громадянам та сумлінному бізнесу державних послуг високої якості в режимі онлайн. Але на цьому шляху зустрічаються різні виклики. В першу чергу – у сфері технічного захисту інформації, кіберзахисту, кібербезпеки. Відтак, ІТ-фахівці Держпродспоживслужби долучаються до опанування новітніх методик кіберзахисту та кібербезпеки. Ми виходимо з того, що кожен працівник має володіти базовими навичками роботи у цифровому просторі, постійно підтримувати власну кібергігієну, надавати заявникам вчасну та достовірну інформацію у зручній формі. Ключова риса сучасного професіоналу – наявність компетенцій у сфері цифрових технологій, оскільки значна кількість обладнання працює на основі використання програмних продуктів», – наголосив Сергій Захарін.