Делегація Держпродспоживслужби на чолі з першим заступником Голови Олегом Осіяном та представники Мінагрополітики відвідали Королівство Данія. Основна мета робочого візиту — обговорення робочої програми для проєкту Стратегічного секторального співробітництва (SSC) на період 2025-2027 років та обмін досвідом з данськими колегами щодо контролю у сферах безпечності харчових продуктів, ветеринарній медицині та захисту рослин.
Данські фахівці представили українській делегації комплексну модель контролю, засновану на законодавстві ЄС, яка покликана гарантувати високу якість та безпечність продукції для споживачів. Також ознайомили зі своєю системою управління під час надзвичайних ситуацій, пов’язаних з епізоотичною ситуацією. У рамках візиту українська делегація відвідала підрозділи Данської адміністрації ветеринарної медицини та харчових продуктів (DVFA) та Данського агентства сільського господарства та рибальства, а також підприємства харчової промисловості.
“Візит української делегації до Данії показав, що проєкт SSC є важливим кроком на шляху України до євроінтеграції та підвищення рівня безпечності харчових продуктів, здоров’я тварин та рослин”, - відзначив Олег Осіян.
Результати цього візиту створюють передумови для розвитку української системи контролю за зразком європейських стандартів, що є ключовим аспектом для подальшого економічного розвитку України. Підвищення якості харчових продуктів, застосування санітарно-фітосанітарних заходів та дотримання ветеринарно-санітарних норм також допоможе розширити експортний потенціал України та зміцнити довіру до українських продуктів на міжнародному ринку.
Довідково. Стратегія секторального співробітництва (SSC) – це ініціатива, яка об’єднує державні органи Данії та відповідні структури країн-партнерів для розвитку потенціалу у сфері сталого виробництва харчових продуктів. Програма спрямована на посилення співпраці та обмін знаннями для досягнення високих стандартів якості, безпечності та екологічної стійкості.
Візит української делегації до Данії став ще одним кроком у зміцненні партнерських відносин з Європейським Союзом у сфері безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин, що є важливою частиною національної стратегії на шляху до євроінтеграції.