Фітосанітарний стан має важливе значення, оскільки є визначальним показником експортного потенціалу агропромислового комплексу, особливо в умовах воєнного стану - наголошували спеціалісти Головного управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області під час спільної наради
опубліковано 13 червня 2024 року о 17:24

13 червня за ініціативи та організації Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася онлайн-нарада щодо роботи агропромислового комплексу Чернігівщини в умовах воєнного стану, в роботі якої активну участь взяли спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Тетяна Олещенко проінформувала учасників наради про фітосанітарний стан Чернігівщини та детально охарактеризувала особливості розвитку і поширення регульованих шкідливих організмів, щодо яких запроваджено карантинний режим та здійснюються спеціальні фітосанітарні заходи. Було акцентовано увагу на шкодочинності карантинних організмів як для культурної рослинності, так і для здоров’я людей та тварин, а також ознайомлено з порядком запровадження карантинного режиму та основними ефективними та економічно доцільними локалізаційно-ліквідаційними заходами.

Крім цього Тетяна Олещенко розкрила основні положення Регіональної цільової програми боротьби з карантинним бур’яном – амброзією полинолистою в Чернігівській області на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням сьомої сесії восьмого скликання Чернігівської обласної ради від 30.11.2021 № 10-7/VIII.

«Для реалізації цієї програми в 2022 році з обласного бюджету було виділено 1681,5 тис.грн, але, на жаль, в зв’язку з введенням воєнного стану освоїти їх не було можливості. Через те, що багато територіальних громад Чернігівщини значно постраждали від збройної агресії військ російської федерації і потребують фінансування на відновлення, в 2023-2024 роках кошти для проведення локалізаційно-ліквідаційних заходів з амброзією полинолистою з обласного бюджету не виділялись. Враховуючи значну шкодочинність амброзії та її високу здатність до відтворення й поширення, адже з кожним роком площі забур’янення амброзією в Чернігівській області збільшують, заходи боротьби з нею проводити необхідно вчасно і в повному обсязі», - наголосила начальник Управління фітосанітарної безпеки.

«Тільки спільними зусиллями землевласників, землекористувачів, органів місцевого самоврядування та контролюючих служб, неухильним виконанням та дотриманням фітосанітарного законодавства України, а також фітосанітарних вимог країн-партнерів можна ліквідувати карантинні організми і зупинити їх подальше поширення. Фітосанітарний стан регіону має важливе значення, оскільки є визначальним показником експортного потенціалу агропромислового комплексу. В умовах воєнного стану Україні дуже важливо зберегти конкурентоспроможність на світовому ринку», - підсумувала свій виступ Тетяна Олещенко.

Заступником начальника управління - начальником відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби в Чернігівській області Мариною Моцар було детально проінформовано учасників щодо особливостей проведення фітосанітарних процедур, зокрема обстежень в умовах воєнного стану.

«Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 398 на територіях можливих бойових дій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси та тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до зазначеного переліку та для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, фітосанітарні процедури проводяться державним фітосанітарним інспектором за наявності документа, що підтверджує відсутність на відповідній території ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, виданого у довільній формі в електронній або паперовій формі місцевою державною адміністрацією (військовою адміністрацією), органом місцевого самоврядування, оператором протимінної діяльності або власником (користувачем) об’єкта чи об’єкта регулювання, розташованого на такій території», - повідомила Марина Моцар.

Начальник відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юлія Михуля ознайомила учасників наради з алгоритмом дій суб’єктів господарювання при одержанні посвідчення про право роботи з пестицидами відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.05.2023 № 458.

Всі доповіді супроводжувалися презентаційними матеріалами.

На численні запитання учасників наради доповідачами були надані змістовні відповіді.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux