Фітосанітари Закарпаття розширювали свої знання та підвищували рівень правової освіти
опубліковано 21 лютого 2020 року о 15:02

З метою покращення професійних якостей спеціалістів управління фітосанітарної безпеки, розширення та поглиблення їх знань, умінь та навичок відповідно до сучасних вимог у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Закарпатській області відбулося навчання на тему: «Скасування державної монополії фітосанітарних лабораторій. Удосконалення фітосанітарних процедур». Захід проходив під головуванням керівника Головного управління Держпродспоживслужби Івана Гуледзи, за участі його першого заступника та керівників інших структурних підрозділів.

Керівник Головного управління ознайомив присутніх з останніми змінами у профільному законодавстві та проаналізував важливі проблемні питання.

Під час навчання учасники обговорили два закони України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» та «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», якими були  внесені зміни до Закону України «Про карантин рослин». Також розглянули питання особливостей здійснення фітосанітарних обстежень, фітосанітарних процедур та державного нагляду в сферах захисту, карантину рослин та насінництва відповідно до останніх законодавчих змін.

Також під час заходу зауважили, що відтепер власник вантажу при формуванні експортних партій об’єктів регулювання матиме право вибору щодо проведення фітосанітарної експертизи (аналізу) у фітосанітарних лабораторіях, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, або уповноважених фітосанітарних лабораторіях будь-якої іншої форми власності. Водночас є чітко визначений перелік об’єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу та критерії вибірковості контролю при ввезенні їх на митну територію України.

Крім того, було наголошено, що вказані законодавчі зміни сприяють діджиталізації в оформленні документів у сфері карантину рослин і знижують корупційні ризики при проведенні фітосанітарних процедур.

За підсумками навчання розроблені заходи з вдосконалення роботи щодо вирішення проблемних питань управління фітосанітарної безпеки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux