В умовах пандемії коронавірусу в закладах освіти, як-то школи і дитячі садки, має забезпечуватись здорове та безпечне харчування дітей із врахуванням усіх протиепідемічних заходів. У цей період воно потребує інших, ніж зазвичай, підходів, обмежень і правил.
Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 22 липня регламентує роботу щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину. У ній, зокрема, прописані окремі вимоги стосовно забезпечення дитячого харчування.
З-поміж іншого, під час карантину у школах не дозволяється харчування за типом «шведського столу» і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Учні мають харчуватися за графіком, відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 метра, а за одним столом можуть знаходитись не більше 4 осіб.
У дитячих садках під час харчування також слід створювати максимальну дистанцію у групах між вихованцями.
Керівники закладів освіти затверджують орієнтовні двотижневі та щоденні меню. Але обов'язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції). Тільки після цього страви можуть подаватися дітям.
Разом з тим оператори ринку, які забезпечують харчування дітей у закладах освіти, також є відповідальними за якість та безпечність продуктів або готових страв.
Фахівці структурних підрозділів Держпродспоживслужби Чернігівщини проводять активну роз’яснювальну роботу серед підприємців, які здійснюють поставки продуктів харчування і сировини для приготування їжі до навчальних закладів, стосовно дотримання ними вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України, здійснюють дезінфекцію транспорту постачальників харчових продуктів у школи і дитсадки. Також вони контролюють процес запровадження у них постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).