Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін провів нараду-семінар щодо виконання співробітниками територіальних органів служби розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2023 р. № 1049-р «Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2023-2025 роках», зокрема в частині забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.
Сергій Захарін зазначив, що на виконання доручення Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука вживаються системні та ефективні заходи, спрямовані на сумлінне виконання законодавства про інформацію, зокрема про забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних. Ця робота є необхідним елементом підтримки високої прозорості та відкритості державного органу. Окрім того, своєчасне оприлюднення об’єктивної інформації є важливою складовою євроінтеграційного курсу країну, а також сприятиме зміцненню авторитету громадян до всієї системи Держпродспоживслужби.
Із доповідями також виступили т.в.о. завідувача Сектору взаємодії з громадськістю та ЗМІ Оксана Гуменюк та головний спеціаліст відділу проектного офісу цифрових трансформацій і цифровізації Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Жук, які розказали про особливості організації роботи з опрацювання завдань щодо забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.
Під час семінару було також були надані роз’яснення про ефективні шляхи виконання завдань щодо забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.
«Участь у міжнародній Ініціативі “Партнерство “Відкритий Уряд” є важливим складником демократичного розвитку України, оскільки передбачає впровадження механізмів відкритого урядування та посилення партнерства Уряду, громадянського суспільства і бізнесу. Ми маємо забезпечити належну підтримку досягнень попередніх років щодо відкритості, прозорості та підзвітності врядування. Серед заходів, що вживаються – виконання низки програм і проєктів у сфері цифровізації державного управління. Держпродспоживслужба приділяє велику увагу впровадженню рішень, що спрямовані на подальшу цифровізацію управлінських процесів. Забезпечена регулярна та конструктивна взаємодія з представниками міжнародних та іноземних організацій, представниками громадськості, а також профільними науковцями. Підтримуються в актуальному стані відомчі інформаційно-комунікаційні ресурси, а також сервіси електронної демократії», – зазначив Сергій Захарін.