Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін відвідав факультет природничої освіти та природокористування Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками, а також ознайомився із станом наукового, освітнього та лабораторного обладнання.
Ключова тема візиту: поглиблення освітнього співробітництва Держпродспоживслужби та університету в частині підготовки висококваліфікованих кадрів для сфер лабораторної діагностики, екологічної безпеки, регулювання біологічних процесів.
На факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями «Біологія», «Екологія», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини. Хімія)», «Геодезія та землеустрій» та ін. Розглядаються можливості започаткування інших освітніх програм у сфері природокористування та біологічної безпеки.
Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука значно активізовано співпрацю із закладами вищої освіти та науковими установами. Один із напрямків – модернізація змісту природничої освіти з урахуванням запитів роботодавців. Окрім того, територіальні органи та підвідомчі установи служби готові надати додаткові інструменти для підтримки подальшого підвищення якості освіти (проходження практики студентами, виїзні лекції, спільні просвітницькі заходи, регулярний обмін актуальною інформацією тощо).
Проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку університету Володимир Миколайко подякував Держпродспоживслужбі, яка як сумлінний роботодавець приділяє значну увагу проблематиці співробітництва із закладами вищої освіти. В університеті вживаються системні заходи для підтримки високої якості природничої освіти (зокрема, нещодавно закуплено новітнє лабораторне обладнання, забезпечено підвищення кваліфікації викладачів, підтримуються творчі контакти з колегами з наукових установ тощо). Університет проводить низку експериментів щодо технологій органічного виробництва та підтримки безпечності харчових продуктів. Виконуються новітні наукові розробки, які можуть бути використані в галузях цифровізації сфер безпечності харчових продуктів, лабораторної діагностики, захисту та карантину рослин.
Сергій Захарін також поспілкувався із студентами – майбутніми хіміками та біологами, а також з їхніми викладачами.
«Держпродспоживслужба як сумлінний роботодавець зацікавлений у підтримці гарантовано високої якості природничої освіти. Ми виходимо з позиції, що це завдання має вирішуватися із залученням не лише освітян, а також і зацікавлених стейкхолдерів. Сучасні фахівці повинні мати актуальні компетентності – тобто знання, вміння, навички, і вміти творчо застосовувати їх на практиці для вирішення реальних виробничих і технологічних задач. Держпродспоживслужба завжди підтримує здорові ініціативи про модернізацію змісту природничої освіти. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини є знаним закладом вищої освіти, який забезпечує підготовку майбутніх фахівців у сферах хімії, біології, екології, а також викладачів відповідних дисциплін. Переконаний, що наше освітнє співробітництво буде результативним», – зазначив Сергій Захарін.