Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав ДНП «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України», де поспілкувався із співробітниками, а також ознайомився із специфікою роботи наявного лікувального та діагностичного обладнання.
Ключова тема візиту: обговорення перспектив співробітництва Держпродспоживслужби та центру в питаннях реалізації державної ветеранської політики, у тому числі з урахуванням орієнтирів концепції «Єдине здоров’я», а також ознайомлення із сучасними цифровими технологіями, що використовуються у реабілітаційно-діагностичному процесі.
Сергій Захарін повідомив, що на виконання доручення Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука виконуються завдання та заходи у сфері реалізації державної ветеранської політики, у першу чергу в контексті досягнення орієнтирів, зафіксованих у Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року та Стратегії формування системи повернення з військової служби до цивільного життя на період до 2033 року. Зокрема, ретельно опрацьовано розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 року № 1209-р та від 31 грудня 2024 року № 1350-р, якими визначено стратегічні орієнтири ветеранської політики. Окрім того, вживаються системні заходи, спрямовані на підвищення ефективності цифровізації та впровадження цифрових технологій у сфері діагностичної роботи.
Генеральний директор ДНП «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України», академік НАПН України, доктор медичних наук, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений лікар України Олег Панченко розказав, що науковці установи виконують проривні дослідження у сфері медичної реабілітації, клінічної психології, психічного здоров’я, передових методів діагностики різноманітних захворювань. Провідна концептуальна ідея функціонування центру полягає у інтеграції різних напрямів науки, що передбачають гармонійний розвиток фізичного та духовного буття людини, яка потребує професійної допомоги, реабілітації та абілітації. Новітнім напрямом медико-психологічних досліджень є проблематика «травми війни», що особливо актуально під час соціальної реінтеграції ветеранів та ветеранок.
Сергій Захарін оглянув наявне лікувальне, діагностичне та реабілітаційне обладнання, що використовується в практиці роботи центру, а також зазначив, що Держпродспоживслужба виконує низку завдань і заходів з реалізації державної ветеранської політики, а тому націлена на підтримку ефективної взаємодії з організаціями, що проводять відповідну роботу.
Перспективним напрямом взаємодії видається організація спільних інформаційно-просвітницьких заходів з питань соціально-психологічної реабілітації, а також опрацювання наукових пропозицій із створення для ветеранів та ветеранок так званої «атмосфери добробуту».
“Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальні органи виконують завдання з питань реалізації ветеранської політики. Ми беремо участь у заходах, які передбачають створення для ветеранів та ветеранок так званої «атмосфери добробуту» - за місцем проживання, у спеціалізованих пансіонатах, у закладах охорони здоров’я, у відповідних центрах. До речі, поняття “добробут” чітко визначено положеннями Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 року № 1209-р. Добробут - це ступінь задоволення потреб та забезпечення умов життєдіяльності в економічній, соціальній та політичній сферах, що надають ветеранам/ветеранкам, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України можливості для їх всебічного розвитку та відновлення, сприяють переходу з військової служби у цивільне життя та реінтеграції в територіальні громади за місцем проживання. Ми відкриті у цій роботі і націлені на ефективне співробітництво з іншими спеціалізованими організаціями, небайдужими науковцями, волонтерами ”, - наголосив Сергій Захарін.